Як навчатимуться малинські школярі з 1 вересня: коментують директори

Деякі школи відкоригували формат навчання у порівнянні з минулим роком

Вже за день учні розпочнуть новий навчальний рік. Більшість малинських ліцеїв працюватимуть у змішаному форматі, дехто – організовує позмінне навчання. Як і торік, умови роботи закладів диктує війна і безпекова ситуація — усі школярі, які приходять у класи, повинні бути забезпечені укриттям. Тому при виборі формату враховують місткість укриттів, які має та чи інша школа.

Як почнеться навчальний рік для малинських ліцеїв, у яких форматах працюватимуть заклади та яка ситуація зі школярами, які наразі за кордоном, — MALYN.MEDIA розпитав у директорів місцевих шкіл.

Лариса Никитчук

Лариса Никитчук, директорка Малинського ліцею №1 імені Ніни Сосніної:

— У нашому навчальному закладі плануємо змішану форму навчання. Діти, які навчаються за програмами Нової української школи (НУШ), — тобто це 1-6 класи – будуть навчатися очно. Всі інші — у змішаному форматі: тиждень очно, тиждень – через відеоуроки на спеціальних навчальних платформах. Така ж система навчання у нас була минулого року.

Не можу не згадати про те, що у центральному корпусі ліцею ще тривають ремонтні роботи. Це проєкт міжнародної організації ПРОООН (США). Завершити їх планують упродовж вересня. Через це формат навчання у перший місяць освітнього року буде з корективами.

Зокрема, ймовірно, увесь вересень на дистанційному будуть старші класи, молодші ж – матимуть змогу відвідувати заняття. Якщо ж впораємося швидше, то старшокласники одразу вийдуть на змішану форму навчання.

Ми вже повідомили батьків, що це тимчасово, тому вони поставилися до ситуації з розумінням. Цього року маємо близько 70 першокласників.

Ольга Фурманська

Ольга Фурманська, директорка Малинського ліцею №2:

— У прийдешньому навчальному році дещо відкоригували процес навчання. Раніше у нас початкова школа — другі-четверті класи — навчалися у змішаній формі. Зараз умови дозволяють, щоб абсолютно уся початкова школа працювала очно. А середня та старша школа — від 5-го по 11 класи — навчатиметься у змішаному форматі. Таке рішення продиктоване безпековою ситуацією, спроможністю сховища, яке може вмістити лише певну кількість дітей.

Взагалі міністр освіти влітку заявляв про бажаний очний формат, але може бути й змінний. Ми розглядали позмінний формат, але наразі він для нас не підходить через безпекові моменти. Наголошу, що міністерство дозволяє змінювати формат навчання впродовж року, батькам про це ми повідомили.

Загалом наш навчальний заклад дуже плідно працював минулого року і наразі набираємо певного розгону. У нас запрацював цифровий освітній центр. Також зараз ми на етапі запуску ще одного масштабного проєкту — STEAM-лабораторія або STEAM-хаб, там все про робототехніку і системи віртуальної реальності. Поки що він працює у тестовому режимі. Наголошу, що навчатися там можуть не лише школярі нашого ліцею, а й діти з інших закладів.

Окрім цього, будемо працювати у напрямку підготовки дітей до НМТ. Цього року мали гарні результати: у нас є дитина, яка склала тест на 200 балів, є діти, які зробили лише одну помилку. Продовжуємо працювати у такому ж темпі!

Людмила Бурак

Людмила Бурак, в.о. директора Малинського ліцею №3:

— Будемо навчатися у змішаному режимі з використанням двох змін. У такий спосіб хочемо залучити абсолютно усіх дітей до очного навчання, тому що надзвичайно складні умови призвели до великих прогалин в освіті дітей. Також, звісно, ми відштовхуємося від місткості сховища.

Головні очікування стосуються того, щоб наздогнати програму. Бо вчителі зараз, як ніхто інший, бачать, наскільки багато діти втрачають; як мало знають з того, щоб вже мали знати на цей час. І тут не допоможе гугл чи якісь довідники, тут просто не вистачає важливих навичок, формування тих знань чи умінь, які вони могли отримати під час очного навчання. Зокрема, бракує соціалізації. І дітки, як би це прикро не звучало, просто перестають спілкуватися.

Але надіємося, що цього року буде легше з цим і нам вдасться трохи покращити ситуацію. Віримо у перемогу!

Валентина Колєснікова

Валентина Колєснікова, директорка Малинського ліцею №4:

— Плануємо працювати у змішаному форматі. Перші класи будуть ходити у першу зміну. Другі, треті, четверті — у другу зміну. Тобто усі вони навчатимуться в очному форматі. Старші класи один тиждень будуть вчитися очно, інший — дистанційно.

Звісно, легше працювати, коли ми в класі і бачимо очі дітей, а коли діти на дистанційці — все це складно, навіть попри те, що такий формат не є новим для нас: діти вміють працювати у клас румі, налагоджений процес, проте вже від самих дітей та батьків залежить, наскільки відповідально вони будуть виконувати ті вимоги, які ставить програма і вчитель.

Також надіємося, що нашому закладу вдасться невдовзі вирішити питання з укриттям. Казав Віталій Володимирович (Коробейник, начальник місцевого управління освіти, – ред.), що з Житомира вже кілька разів запрошували інформацію щодо потрібних укриттів. Можливо, щось будуть вирішувати.

Світлана Амерханян

Світлана Амерханян, директорка Малинського ліцею №5:

— Наразі ми також працюємо у дошкільному закладі №9, бо сам ліцей зараз після обстрілів на ремонті. Починаємо працювати у змішаній формі навчання. Це означає, що перші-п’яті класи навчаються очно щодня, а старші класи – тиждень навчаються у класах, тиждень вдома.

Також у нас залишаються діти, які наразі за кордоном. Враховуючи те, що там вони здебільшого ходять у школу, то щоб не давати їм велике навантаження, будемо переводити на індивідуальні плани. Загалом надіємося на те, що рік буде спокійним, наскільки це можливо у наших умовах, і на те, що Перемога зовсім близько.  

Олександр Рипік

Олександр Рипік, директор Малинського ліцею №6:

Ми будемо працювати повністю офлайн. Так було і минулого року. Нагадаю, що навчаємося на базі п’ятого садочка, бо там є достатнє укриття.

Частина учнів досі продовжує жити за кордоном. І більшість переходить на так звану сімейну форму навчання. На практиці це виглядає так: ми враховуємо їхні бали, які вони отримали у тамтешніх школах, за виключенням, звісно, історії України, української мови тощо, які вони освоюють дистанційно. Хочеться вірити, що цей рік принесе нам перемогу!

Ігор Марек

Ігор Марек, директор Малинівського ліцею:

— Ми будемо, як і торік, працювати в очному форматі. Це стало можливим завдяки тому, що вдалося облаштувати приміщення для укриття. Також наш Малинівський ліцей потрапив під реконструкцію, кошти на яку надає Європейський інвестиційний банк.

Тому надіємося, що можливо, цього року, чи вже на початку наступного ці ремонтні роботи стартують. Тому що саме приміщення ліцею працює з 1985 року, і станом на зараз будівля вже морального застаріла. Зокрема, над актовою залою протікає дах. Тому потребує ремонту.

Загалом цього року маємо 17 першачків, ще ніби одна дитинка планує завтра приєднатися, тобто усього — 18. Також у нашій школі навчається троє переселенців із Запоріжжя.

Розмовляла Олена ПЕТРЕНКО

Олена Петренко
Олена Петренкоhttps://malyn.media/
Редакторка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини