У Радомишлі опечатали Свято-Миколаївський собор і передали на зберігання релігійній громаді ПЦУ

Свято-Миколаївський собор у Радомишлі 9 вересня опечатали і передали на зберігання релігійній громаді Православної церкви України

Про це Суспільному розповів місцевий активіст, депутат Радомишльської міської ради Сергій Галицький.

За його словами, Свято-Миколаївський собор у Радомишлі звільнили від священиків УПЦ МП.

«Це результат півторарічної праці моєї, моїх побратимів, громадських активістів, які ще в квітні 2022 року поставили це питання про деокупацію громади від Московського Патріархату, — розповідає Сергій Галицький. — Спочатку ми збирали інформацію про цю релігійну громаду: статути, податкові, пенсійні документи, нотаріуси працювали, щоб з’ясувати, де зареєстрована ця громада. Потім ми провели збори. Вчора (дев’ятого вересня — ред.) було десь 20 їхніх прихильників, а коли ми проводили збори у травні 2022 року, то їх було повне подвір’я, понад сотню людей. Ми хотіли тоді з ними провести збори, але вони відмовилися. Проте ми провели збори і вирішили створювати громаду ПЦУ, теж Свято-Миколаївську. І ми її створили».

Сергій Галицький каже, що влітку 2022 року в результаті петицій оформили церковне майно як безхазяйне.

«Церковне майно не мало власника, тому Радомишльська міська рада оформила його як безхазяйне. 29 вересня буде спливати рік, протягом якого могли виставлятися претензії. У квітні 2023 року ми підготували рішення міськради, сесії, щоб церковне майно передали на зберігання нашій громаді. Ми тиском довели до того, що виставили Московський Патріархат і передали храм на зберігання релігійній громаді ПЦУ. 29 вересня, якщо не буде правовстановлюючих документів, міська рада звертатиметься до суду, щоб отримати у власність церковне майно, а потім вона вирішуватиме, кому його передавати», — повідомив Сергій Галицький.

У коментарі голова Радомишльської територіальної громади Володимир Тетерський сказав, що на церковну споруду ніхто не має права власності.

«І тому міська рада почала процедуру оформлення безхазяйного майна. Нині храм переданий на зберігання релігійній громаді ПЦУ в особі благочинного Василя Коліщака. Потім наприкінці вересня, коли закінчиться термін, передамо документи до суду, щоб приміщення храму визнали власністю міськради, а затим рішенням сесії, якщо депутати проголосують, його передадуть офіційно релігійній громаді ПЦУ», — розповів Володимир Тетерський.

За коментарем з приводу передавання на зберігання храму у Радомишлі релігійній громаді ПЦУ Суспільне звернулося до Овруцької єпархії УПЦ МП, однак наразі відповіді не отримали.

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини