Дитячі обіди у школах і садочках Малинщини: скільки наступного року платитимуть батьки

Відкоригували деякі умови для пільгових категорій

На сесії Малинської міської ради планують затвердити тарифи на харчування у місцевих ліцеях та садочках на 2024 рік. На сайті мерії вже опублікували відповідні проєкти рішення, які винесуть на голосування депутатам.

Нагадаємо, що востаннє вартість обідів переглядали рівно рік тому — у грудні 2022-го. Тоді ціни зросли майже удвічі: від 30 до 50 грн у школах.

Наступного року тарифи підіймати не планують. Але все ж внесли деякі корективи в умови оплати.

Зазначимо також, що це ще не проголосоване рішення і депутати можуть запропонувати зміни. Голосуватимуть, очевидно, 22 грудня, на черговій сесії, порядок денний якої чомусь тримають у секреті.

ЦІНА ДЛЯ ШКОЛЯРІВ

Офіційно вартість обідів у школах залишиться на рівні 50 грн для одного учня. При цьому у Малині батьки учнів 1-4 класів будуть оплачувати лише 60% з цієї суми (30 грн), а батьки дітей із сільської місцевості — 40% (20 грн).

Визначили також перелік пільгових категорій, для яких діятиме знижка або повна компенсація.

Так, діти учасників АТО/ООС, учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни матимуть 50% знижку на обіди.

Безплатно харчуватимуться:

— діти-сироти;

—  діти, позбавлені батьківського  піклування;

— діти з інвалідністю;

— діти з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах;

— діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну  соціальну  допомогу  малозабезпеченим  сім’ям»;

— діти, які мають статус члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни та члена сім’ї загиблого (померлого) захисника і захисниці України;

— діти, батьки яких загинули під час участі в АТО/ООС, захищаючи незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України;

— діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів.

Грошову компенсацію будуть виплачувати тільки строго за попередній місяць, відштовхуючись від того, скільки днів дитина відвідувала школу. Умовно, якщо школяр був на навчаннях впродовж 20 днів, то отримає компенсацію саме за ці 20 днів.

ЦІНА ДЛЯ ВИХОВАНЦІВ ДИТСАДКІВ

Наступного року харчування у дошкільних закладах коштуватиме 45 грн для дітей до 4 років (раніше було до 3 років). І 50 грн для старших вихованців садочків, віком від 4 до 7 років.

При цьому у Малині батьківська оплата за харчування однієї дитини в день (триразове харчування) становитиме 60% вартості харчування:

— за дітей віком до 4 років – 27 грн;

— за дітей віком від 4 до 6(7) років – 30 грн.  

40% доплачуватимуть мешканці сільської місцевості:

— за дітей віком до 4 років – 18 грн;

— за дітей віком від 4 до 6(7) років – 20 грн.  

Безкоштовним харчуванням у садочках забезпечуються:

— діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;

— діти, у яких обоє  батьків – особи з інвалідністю;

— діти з інвалідністю;

— діти з особливими потребами,  які відвідують інклюзивні групи;

— діти учасників АТО/ООС та  діти, батьки яких загинули під час участі в АТО/ООС, захищаючи незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України», осіб з інвалідністю внаслідок війни;

— діти, які мають статус члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни та члена сім’ї загиблого (померлого) захисника і захисниці України;

— діти учасників бойових дій та осіб, призваних на військову службу до лав Збройних Сил України;

— діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;

— діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до  Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям».

Також знижка у розмірі 50% діятиме для сімей, де виховують троє і більше дітей.


У листопаді уряд ухвалив Стратегію реформування системи шкільного харчування на період до 2027 року. Говорять про чотири стратегічні цілі. 

«Перша — забезпечити фінансовий ресурс. Йдеться про активну участь громад у фінансуванні та допомога держави у вигляді субвенцій. Зокрема, в державному бюджеті на 2024 рік передбачено 1,5 млрд грн на модернізацію шкільних їдалень. Друга ціль — відновити харчоблоки з використанням новітніх технологій та принципів системи управління безпечністю харчування», — сказав Денис Шмигаль.

Третя стратегічна ціль, за словами очільника уряду, це забезпечити громади та школи кадрами для організації харчування.  І четверта — впровадити якісне меню та стимулювати свідомий вибір дітьми продуктів, корисних для здоров’я.

Олена Петренко
Олена Петренкоhttps://malyn.media/
Редакторка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини