У Малинській мерії побачили «постійне підвищення цікавості до сайту міської ради»

Безпрецедентно «прозора» влада — навіть програму про прозорість зробили непомітною

На сайт мерії Малина підвантажили проєкт рішення «Про затвердження Програми «Відкрита громада. Прозора влада» на 2024-2026 роки», яке вже невдовзі планують винести на голосування депутатам.  

Головна мета програми — це, дослівно, підвищення відкритості діяльності органів місцевого самоврядування.

У переліку пунктів — і оновлення та підтримка офіційного сайту мерії. 

Зазначимо, що в регламенті Малинської міської ради, який прийняли ще у далекому 2020-ому,  передбачене положення про роботу офіційного вебсайту мерії. При цьому саме положення спромоглися прийняти лише у 2023 році. 

Зараз потребу оновлення сайту пояснюють так: 

«Право на доступ до інформації є конституційним правом кожної людини. Задоволення інформаційних потреб територіальної громади забезпечується обов’язком міської ради та її виконавчого комітету інформувати населення міста про свою діяльність та прийняті рішення (…).

На сьогодні вебсторінка http://malyn-rada.gov.ua/ є офіційним сайтом Малинської міської ради. Тут розміщується уся необхідна інформація про Малинську міську раду та її виконавчі органи, актуальні новини з життя територіальної громади міста», — йдеться у Програмі.

Пишуть по те, що: «Важлива роль належить офіційному сайту і як інструменту співпраці міської влади зі ЗМІ. Саме тут журналісти можуть знайти найактуальнішу інформацію, що постійно оновлюється, та донести до тих, хто користується традиційними джерелами інформації».

Сайт створили у 2008 році й, як зазначають у мерії, його треба осучаснити,  оскільки «спостерігається постійне підвищення цікавості населення до сайту міської ради, як джерела отримання необхідної інформації»…

На три роки сумарно заклали майже пів мільйона гривень: 143 тис. грн на 2024 рік, 153 тис. грн на 2025 рік і ще 173 тисячі на 2026 рік.

У цю суму входить обслуговування сайту, оплата хостингу, створення відеороликів, друк інформації, яка стосується роботи мерії тощо.

Конкретно на забезпечення технічного супроводу, розміщення інформації на сайті, оновлення та розвиток вебсайту мерії, а також на консультування з цих питань у 2024-ому витратять 80 тисяч гривень.

Здавалося б, це притомний бюджет для громади й для такої важливої справи… Але чи потрібна така гарна обгортка, якщо наповнення сайту дуже вибіркове. Для прикладу, погляньте на номери розпоряджень міського голови.

Як бачимо, деякі розпорядження стають час до часу такими прозорими, що їх не видно…

Але найцікавіше у цій «прозорості», що у мерії засекретили порядок денний чергової сесії, на яку винесуть розгляд програми «Відкрита громада. Прозора влада». Традиційно заінтригували, назвавши лише категорії питань, за які планують голосувати: питання бюджету, питання комунальної власності, питання земельних відносин, організаційні питання…

По темі: Про Регламент Малинської міськради та офіційний вебсайт, про село і місто

Олена Петренко
Олена Петренкоhttps://malyn.media/
Редакторка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини