Запобігти витоку відходів в Іршу: чи справляються насосні станції Малина без світла

Керівництво запевняє, що асенізаторські машини встигають вивозити нечистоти

Через ракетні обстріли, у Малині, як в інших містах, застосовують аварійні відключення світла. Вимкнули світло і сьогодні, 18 листопада. Мешканці переймаються, чи справляється критична інфраструктура із такими випробуваннями. Зокрема, як працюють насосні станції…

Валентин Сербін, директор ТОВ «Малин Енергоінвест», яке власне займається відкачуванням відходів, запевнив, що ситуація під контролем і підприємство абсолютно справляється навіть без електроенергії.

«Маємо домовленість із Малинським РЕМом і вони нам час до часу подають світло. Все відкачується на фабричні очисні, тобто проблеми немає. У час, коли немає світла, ми запускаємо у роботу асенізаторські машини, якими можемо нечистоти викачати, вивезти на територію очисних і скинути. Також на сьогодні маємо генератор, який працює на першій КНС – саме вона  безпосередньо передає прийняті стоки на очисні споруди міста. Мешканцям немає за що переживати», — коментує Валентин Сербін.

Ми також звернулися за коментарем щодо потенційних загроз до колишнього багаторічного керівника ТОВ «Малин Енергоінвест» Миколи Корнійчука.

«Випадки відключення світла у нас також були. Але це не критично. Є кілька варіантів, як вийти із ситуації. Але треба реагувати оперативно. Наприклад, ми зупиняли воду, закривали засувку на саму станцію, щоб її не топило. Тоді перекачували, відкачували і вивозили. Викидів не було жодного разу.

Пригадую, якось банкнотка топила, то зупиняли банкнотку – поки не з’явиться світло. Також є дизель-генератор на 100 кіловатів. Ми ставили насос, який «їсть» 75 кіловатів, і цього було достатньо, щоб повністю всі стоки викачати. Якщо ж не встигали, тоді просто вхідну засувку перекривали на станцію і подавали частинами на викачування», — зазначає Микола Корнійчук.

В екстрених ситуаціях залучали підприємців – точніше їхню техніку:

«Пригадую, брали машини у Фещенка. І вивозили вже нечистоти десятьма машинами – нашими і його. У Коростені навіть колись пробували замість звичайних двигунів, ставили автомобільні, які працюють на газі чи на бензині. Це ще один варіант, як вийти із ситуації. Але взагалі запобігти аварії можна»,  — наголосив Корнійчук.

Під час останніх, найбільш руйнівних обстрілів, 15 листопада майже вся Малинська громада залишилася без світла. Тоді мер міста Олександр Ситайло повідомив, що світло подають в основному до об’єктів критичної інфраструктури. Днями ситуація дещо покращилася, але у громаді продовжують застосовувати аварійні та планові відключення.  

Олена Петренко
Олена Петренкоhttps://malyn.media/
Редакторка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини