У Малині планують відремонтувати проспект Машинобудівників: бюджет — майже 13,5 млн грн

Ремонт мають завершити вже восени цього року

У Малині вкотре повернулися до питання ремонту дороги на проспекті Машинобудівників. Тендер оголосили на початку червня, 4 числа. Замовником робіт є Управління ЖКГ Малинської міської ради.

До 19 червня збирають пропозиції від підрядників, а вже 20 червня готуються проводити торги.

На ремонтні роботи готуються витратити максимум 13 млн 377 тис. грн.

За цю суму майбутній підрядник має виконати кілька видів робіт, які поділили на етапи: підготовчі роботи, земляне полотно, дорожній одяг та узбіччя.

Детальний перелік — у скриншотах з технічного завдання.

Кінцевий термін — 30 вересня цього року. Наразі у тендері тривають дискусії між потенційними учасниками й замовником — управлінням ЖКГ.

Одне із зауважень учасника було прохання прибрати, як він вважає, дискримінаційні вимоги стосовно відвідування об’єкта і надання відповідного акту з письмовою відміткою представника замовника.

На що у Малинській мерії пояснили, що встановлюють таку вимогу «з метою виявлення проблем на будівельному майданчику». Переконують, що ця вимога допоможе визначитися учаснику з порядком застосування техніки та максимально точно скласти цінову пропозицію. А це своєю чергою, за версією мерії, допоможе не допустити безпідставного корегування кошторису.  

Однак потенційний учасник з цим не погоджується і наполягає на своєму, вважаючи, що інформації у технічному завданні цілком достатньо:

«У технічному завданні окреслено види, квадратуру і глибину ремонту, а також інші технічні і якісні характеристики до предмета закупівлі. Даного цілком достатньо для розрахунку ціни пропозиції і оцінки власних можливостей. Що ще замовник хоче, щоб учасник дослідив і оглянув?

Крім того, підписуючи акт огляду у замовника, учасник ідентифікує себе, що порушує положення статті 24 ЗУ «Про публічні закупівлі», яка передбачає, що спілкування із замовником здійснюється виключно через систему закупівель без ідентифікації особи», — пише учасник і просить таки прибрати цю умову, в іншому випадку попереджає, що звертатиметься в АМКУ.

Мерія знову ж відписала, що порушень не бачить.

Зазначимо, що станом на час публікації новини офіційних зауважень аудиторів до цієї закупівлі не було.

Нагадаємо, що заасфальтувати проспект Машинобудівників у Малині було «справою честі» ще за часів Олексія Шостака.  І справа була майже в кишені, але щось не склалося. Одне з пояснень — не вистачало кілометражу. Для проєктів ДФРР відрізок мав бути не менший п’яти кілометрів.

Вже 25 травня 2021 року оголосили тендер ««Капітальний ремонт дорожнього покриття по проспекту Машинобудівників у м. Малині» з бюджетом майже 21 млн грн. Замовником робіт виступив Департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА. 

Вже був визначений переможець, але неочікувано закупівля скасовується. Офіційне пояснення: у зв’язку з відсутністю подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт чи послуг… Малинська мерія тоді традиційно відмовчалася і ніяк не прокоментувала прецедент.

Перед повномасштабним вторгненням стало відомо, що проспект Машинобудівників — у списку об’єктів, які будуть ремонтувати впродовж 2022-го, в рамках «Великого будівництва». Але через війну це питання знову відклалося.

Торік, у 2023-ому, в коментарі MALYN.MEDIA міський голова Олександр Ситайло говорив, що «область ніби планує повернутися до асфальтування вулиці Машинобудівників».

Олена Петренко
Олена Петренкоhttps://malyn.media/
Редакторка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини