Ремонт укриття Малинського профліцею подорожчав на 1,5 млн грн

Торік провели тендери на капремонт, загальною вартістю майже 14 млн грн. Проте днями оголосили нову закупівлю – на ще півтора мільйона

У листопаді 2022-го ми писали, що у Малині планують капітально відремонтувати захисну споруду по вулиці Городищанській, 20. За цією адресою зареєстрований Малинський профліцей. Торік тендер на 13 млн 141 тис. грн оголосив Департамент регіонального розвитку Житомирської ОВА, а згодом підписали договір із переможцем — ТОВ «Укрвишбуд» (зареєстроване на Київщині).  

Окрім цього, на Prozorro тоді завершили ще дві тендерні процедури, які стосуються цього укриття. Йдеться про роботи по здійсненні технічного нагляду, які оцінили у майже 162 тис. грн, і роботи з авторського нагляду — їхня вартість склала ще 38 тис. грн. Тобто загальна вартість цього ремонту станом на кінець 2022-го становила майже 14 млн грн. В укладеному договорі розписано так: 13,1 млн – капітальний ремонт; технагляд – майже 162 тис. грн; авторський нагляд – 38 тис. грн; проєктні роботи – 532 тис. грн; утримання – 102 тис. грн.

Проте більш ніж за рік, 22 грудня на Prozorro з’явився ще один тендер, який стосується капітального ремонту цього ж укриття. Бюджет – 1,4 млн грн. Закупівля — знову ж таки на «капітальний ремонт» — не містить деталей, оскільки проводилася без використання електронної системи (дозволений поріг на капремонти до 1,5 млн грн дозволяє укладати договори навіть напряму чи використовуючи електронний каталог виконавців).

До речі, роботи на об’єкті буде продовжувати той самий підрядник — ТОВ «Укрвишбуд». Раніше цей виконавець також виграв тендер на ремонт укриття у Звягелі, який коштував близько 13 млн грн.

Ми намагалися отримати роз’яснення щодо потреби додаткових витрат у самого замовника — Департаменту регіонального розвитку. Проте, схоже, там почалися передноворічні канікули, бо впродовж двох днів за офіційними номерами ніхто не відповідає.

Але нам вдалося коротко поспілкуватися на цю тему з керівництвом Малинського профліцею. Директор закладу Микола Ілючок каже, що хоч і не знає всіх деталей про ремонт укриття, бо замовником робіт є інша структура, проте припускає: йдеться про додаткові роботи з водовідведення.

«Я цього тендера не бачив, не виступаю замовником і від вас фактично це вперше чую, тому коментувати його конкретно не можу. Єдине, як мені відомо, там (в укритті, – ред.) потрібно було робити нове водовідведення. Тому що те, яке є, воно не працює і не справляється. Там і комісія приїжджала, викликали геологів, які давали свої висновки… Тоді наголошували, що ситуацію з водою треба вирішувати, бо та система, яка працює ще з 80-х років, вже не годиться. Але стверджувати, що це саме кошти на водовідведення – я не можу, бо не знаю деталей», — зазначив MALYN.MEDIA Микола Ілючок.

Він також розповів, що укриття за 14 мільйонів гривень ще не здали в експлуатацію: «Фактично роботи ще тривають.. Але вони вже на завершальному етапі, все виконане. Там є туалети, медсестринська, кімната для зберігання продуктів, теплопункт. Облаштували пожежну сигналізацію, встановили відеоспостереження».

Ілючок каже, що по завершенню робіт це укриття виправдає себе «на усі 200%».

«У гуртожитку постійно живе 120-130 учнів.. І їм потрібне це укриття у разі небезпеки», — додав він на завершення.

До теми згадаємо, що Департамент регіонального розвитку також виступає замовником по ще кількох амбітних ремонтах у Малинській громаді. Так, ліцей у Малинівці хочуть відремонтувати за 93 млн грн, а Малинський ліцей №2 — за 94 млн грн.

Олена Петренко
Олена Петренкоhttps://malyn.media/
Редакторка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини