Про що говорили під час громадських слухань по реконструкції Соборної площі у Малині

Автором проєкту виявися відомий архітектор та урбаніст — Юліан Чаплінський

Цього тижня, 5 березня, у Центрі культури та дозвілля у Малині відбулися громадські слухання щодо проєкту реконструкції площі Соборної. Протокол зустрічі — за посиланням.

Проєкт реалізується за підтримки «U-Lead з Європою» та передбачає наразі лише розробку проєктно-кошторисної документації.

Виявляється, що автором концепції є відомий в Україні архітектор, урбаніст, блогер, який у минулому був головним архітектором Львова, — Юліан Чаплінський. Свого часу саме він був ідейником перепланування та перетворення хаотичної вокзальної площі у місті Лева на сучасний та європейський простір. Працював заступником міністра розвитку громад та територій з питань європейської інтеграції.

Під час зустрічі разом з командою він у режимі онлайн презентував громаді Малина своє бачення вигляду центральної площі нашого міста. Для початку, підкреслив, що концепція, яку він пропонує, передбачає функціональне та комфортне наповнення площі:

«Зокрема, багатофункціональний простір, оточений будівлями різного призначення, створює умови для проведення різноманітних заходів. Також буде створена зона притягання. Водна рекреація буде приваблювати дітей, які зможуть гратися у воді, що сприяє їхньому розвитку. Дана зона також служитиме ефективним засобом охолодження влітку. Є також тихий багатофункціональний простір — павільйон. Для більш приватної та комфортної атмосфери, цей простір розміщений у близькості до зеленого буфера».  

Автори проєкту онлайн презентували свою концепцію

Архітектори передбачили створення івентзони саме перед головним фасадом мерії, а меморіальний комплекс розмістили на місці зруйнованого військкомату. Родини загиблих вже надіслали у мерію звернення з проханням врахувати, що Алею пам’яті запланували перед адмінбудівлею…

Чаплінський також запропонував своє бачення використання вулиць. Так, з північної сторони площі вулиця має бути з обмеженим рухом авто — лише для громадського транспорту та машин обслуговування.

«Вулиця наповнена адміністративними та комерційними будівлями. З південної сторони площі — житлова вулиця, зі стишеним одностороннім рухом для доступу мешканців до своїх будинків. Із західного боку розташована вулиця загальноміського значення, вулиця Грушевського з організованим стишеним дорожнім рухом, паркуванням та потенційно привабливою комерцією. Зі східної сторони площі, вулиця Винниченка, дорога обласного значення — без змін», — озвучив автор.

Проєкт реконструкції Соборної площі

Також Чаплінський зазначив про створення зеленого буфера, що став би захистом від шуму з вулиці Грушевського, яка примикає до площі зі східної сторони. Формування захисного бар’єра, що надає тінь у спекотні літні місяці, охолоджує та очищає повітря.

Дерева вздовж пішої вулиці створять відчуття лінійного парку і підкреслять напрям руху. Озвучив також рекомендації щодо висадки якісного озеленення. Листяні дерева, які втрачають листя в певну пору року, є перевагою: оскільки взимку вони пропускають світло, а влітку ефективно контролюють температуру та вологу.

Мешканка Світлана Яременко попросила Чаплінського обґрунтувати заблокований під’їзд до банків, податкової, казначейства. Він аргументував прикладом Львова, де центральна Площа Ринок — повністю пішохідна.  Яременко також наголосила на потребі вбиральні у центрі міста, на що він озвучив варіант встановлення модульного туалету або ж наголосив на можливості розмістити громадську вбиральню у приміщенні мерії.

Мешканка Наталія Алексієнко своєю чергою запропонувала створити підземну вбиральню.  Одночасно в центрі міста під землею можна зробити укриття та артпростір чи галерею. На що Чаплінський сказав, що таку ідею можна додати у проєкт і реалізувати її на пагорбі, — оскільки сквер якраз рельєфний.

Депутатка міської ради Наталія Парфіненко поцікавилася, чи передбачать на площі місця для зарядки пристроїв та місця для підключення акустики на випадок концертів чи виступів. Автор проєкту підтвердив, що така функція вже закладена розробниками.

Лариса Ткаченко звернула увагу, що було б добре в рамках реконструкції одразу замінити інженерні мережі на вулиці Валерія Залужного (раніше — вулиця Ніни Сосніної). Заступник міського голови Павло Іваненко сказав, що на випадок реалізації проєкту будуть оновлювати і мережі.

Представник «U-Lead з Європою» Вадим Денисенко зазначив, що усі пропозиції та зауваження передадуть проєктантам.

ДЕТАЛЬНИЙ ПРОЄКТ РЕКОНСТРУКЦІЇ — ТУТ

По темі: Реконструкція Соборної площі: в міжнародній організації розповіли про співпрацю з Малином

Катерина Гончаренко
Катерина Гончаренко
Журналістка, оглядачка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини