Мойсей здався б: керівництво Малина змушує мешканців ходити по «пустелі»

«Шо ти ті порохи ганяєш? Йди мітлу намочи», – сказали б старі люди із західних регіонів…  Це про переправу в Малині, де пилюка стоїть за небокрай

Раніше цю куряву зима «впорядковувала», а нині, з плюсовою та сонячною погодою, вже кілька днів там стоїть пилова буря. Схоже, чиновники не подумали, що з весною у багатьох водіїв прокидається інстинкт «шумахера», й не передбачили «перепон» для обмеження швидкості на цій ділянці. Пішохідну зону ніби організували, але зовсім не подбали, щоб прохід був безпечний.

Фото авторки

Тож люди йдуть у буквальному сенсі у хмару пилу – прикривають очі й рота, паралельно оминають будівельне сміття й матеріали, які поскладали посеред проходу підрядники. А ще, бува, обходять корів, телят, бичків і кіз…

На ділянці для авто – жодного знаку-нагадування, що треба дотримуватися безпечної швидкості (окрім як на в’їздах — не більше 30 км/год), за легковиками й фурами тягнеться шлейф пилюки. Осідає дуже довго. На ділянці для пішоходів – жодного світловідбивача на будівельних брилах і техніці, яку залишають просто серед шляху ремонтники мосту.

Все старається місцева влада щось зробити на краще, та частіше нічого путнього з того не виходить. Це ж не генератори в дар від міжнародних організацій приймати й урочисто передавати лікарням/школам. І не авто на передову завезти половиною колективу мерії… Терпіть, люди, і мовчіть — бо війна.

І все ж весняна та літня спека не за горами. Мешканці прилеглих будинків добре пам’ятають торішні «стовпи» пилу. Тому доводиться підказувати, що час керманичам та їхнім підлеглим подумати про поливання проїзду й додаткові методи обмеження швидкості на тимчасовій переправі та під’їздах до неї.

Не зайвим буде також нагадати водіям про повагу до пішоходів. А якщо вздовж пішохідної частини ще й світловідбивачі елементи або хоч одного ліхтаря поставлять – ціни таким керівникам не буде.

Читайте також — Малинська «пустеля»: що заважає міській владі втихомирити куряву на об’їзному мосту

Як писав MALYN.MEDIA, на початку березня повідомили про початок демонтажу мосту через річку Ірша. Для пішоходів облаштували тимчасову пішохідну зону.

Улітку минулого року оголосили тендер на відбудову «фабричного» мосту. Вартість відбудови оцінили у 105 млн грн. Згідно з укладеного договору, роботи мали завершити до кінця 2022-го.

У грудні мерія повідомила, що переправу введуть в експлуатацію вже до кінця 2023-го. До слова, відновлювати переправу через Іршу буде фаворит «Великого будівництва» – фірма колишнього директора Буковеля, яка запропонувала найдорожчий прайс.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини