Старі хвороби «Великого будівництва»: відбудовувати міст у Малині буде фірма з дорожчим прайсом

Відновлювати переправу через Іршу буде фаворит «Великого будівництва» – фірма колишнього директора Буковеля

Журналісти-розслідувачі «Наших грошей» знайшли перший великий тендер з ознаками «старих хвороб» Великого будівництва. І йдеться про відновлення зруйнованого мосту через річку Ірша у Малині. Були всі шанси зекономити майже 5 млн грн на цих роботах, але замовник – Департамент регіонального розвитку Житомирської ОВА – надав пріоритет найдорожчій пропозиції.

Після того, як уряд у липні розпорядився повернути більшість закупівель на відкриті торги – далеко не всі протрактували це як обов’язок. Облдержадміністрації з президентсько-урядової вертикалі у більшості своїй продовжили дорожні закупівлі по так званій «спрощеній процедурі».

Це коли на все про все дається тиждень, і в учасників взагалі немає можливості оскаржити дискримінаційне рішення замовника. Ніяких скарг в АМКУ заради швидкості замовлення.

Так вирішила зробити і Житомирська облдержадміністрація з мостом через річку Ірша у Малині. Зазначимо, що капітальний ремонт мосту через Іршу, який вже давно «втомився» від навантажень та інтенсивного трафіку, планували ще на початку року, до війни. Тоді витрати оцінювали у майже 65 млн грн.

Але напад Росії зруйнував всі плани. І до ремонту повернулись, коли лінія фронту стабілізувалась якомога далі від Житомирщини. У серпні оголосили спрощену закупівлю вже за нові гроші – 105 мільйонів гривень.

Ось невеличке порівняння цін на будматеріали у Житомирській області тоді і зараз:

Ціни на будматеріали

Місцева компанія ПП «Автомагістраль», що десятиріччями ремонтує дороги на Житомирщині та сусідній Київщині, запропонувала замовнику відремонтувати міст за 100 мільйонів, зі знижкою 5% від очікуваної вартості.

Однак замовник знайшов привід для придирок і відхилив цю пропозицію.

Наприклад, фірма у тендерній пропозиції вказала посаду одного з рядових робітників не так, як було написано у наказі про прийом на роботу. Або марка пересувної електростанції не відповідала інвентарній картці типової форми… Це добре відомі учасникам дорожнього ринку придирки, які зазвичай можна було оскаржити в Антимонопольному комітеті.

Але не зараз. Спрощена закупівля передбачає повну ̶с̶в̶а̶в̶о̶л̶ю  дискрецію замовника. У цій закупівлі вона була видна не тільки на тому, що «Автомагістраль» не мала права арбітраж.

Ще на старті закупівлі одна з фірм попросила замовника оприлюднити у «Прозорро» інвесторський кошторис з нульовими цінами у форматі imd, щоб будівельники могли його заповнити в комп’ютері для точного і швидкого формування тендерної пропозиції:

«Строки підготовки пропозиції спрощених торгів дуже незначні для підготовки такого розрахунку з наявною інформацією, що істотно зменшує кількість учасників, які зможуть подати пропозицію. Просимо Вас врахувати, що умови війни у нашій країні вплинули на усі компанії, як замовників, так і виконавців робіт. Ми розуміємо, що для Вас є важливим провести закупівлю у максимально стислі строки, але просимо учасникам також надати можливість виконати Ваші вимоги. А тому просимо долучити нульовий кошторис до тендерної документації».

На що замовник відповів – В̶а̶ш̶і̶ ̶п̶р̶о̶б̶л̶е̶м̶и̶,̶ ̶н̶е̶ ̶г̶р̶е̶б̶е̶ ̶н̶і̶ ̶г̶р̶а̶м̶а̶»:

«Законом не встановлено вимоги стосовно формату документів, які замовник оприлюднює в електронній системі закупівель».

Тобто, закон не змушує чиновників діяти для полегшення життя учасникам, які здатні прийти на торги і обвалити ціну, тим самим зменшивши маржу. А бізнесу закон не дозволяє скаржитись на таке рішення чиновників. Зручно.

Бенефіціаром такого розкладу став один з фаворитів «Великого будівництва» – фірма «ПБС» Олександра Шевченка. Це депутат Івано-Франківської облради з «За майбутнє» та колишній директор курортного «Буковеля».

«ПБС» запропонувало виконати роботи лише на 0,2% дешевше очікуваної вартості, з суто символічною знижкою 230 тисяч гривень. А значить економія державному бюджету складе не 5 мільйонів, як пропонувало ПП «Автомагістраль», а на 4,8 млн грн менше. Що при певному погляді на ситуацію можна було б класифікувати як завдання збитків в особливо великих розмірах.

Завершити роботи мають до кінця року – принаймні, так зазначено у тендерній документації.

До слова, паралельно також оголосили тендер на технічний нагляд за капремонтом міської переправи. Ці послуги оцінили у 1,5 млн грн. Та наразі торги скасували…

Читайте також – Малинська «пустеля»: що заважає міській владі втихомирити куряву на об’їзному мосту


Актуальні Житомирські новини на сайті ukr.net

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини