Малинський суд виніс вирок колишньому голові Коростенської райради, який вимагав хабаря

Василь Клименко вимагав у ФОПа 1000 доларів за допомогу в орендних питаннях

Минулого тижня Малинський районний суд розглядав справу експосадовця Коростенської районної ради Василя Клименка. У 2019 році він, обіймаючи тоді посаду голови ради, вимагав у місцевого підприємця 1000 доларів за вирішення орендних питань.

За матеріалами справи, ФОП звернувся до райради, щоб орендувати комунальне приміщення. Невдовзі підприємцю повідомили про вакантні квадратні метри – гаражі місцевої лікарні. І запропонували взяти участь у конкурсі – так би мовити, з гарантованою перемогою. Ціна питання – 1000 доларів.  

За ці кошти голова райради мав «вплинути» на свого заступника, який був головою робочої групи з питань використання майна.

Після того, як Клименко озвучив суму, ФОП звернувся у поліцію, але одночасно продовжив «переговори» з очільником райради – вже під контролем правоохоронців. Близько за місяць, після усіх бюрократичних процедур, за результатами розгляду конкурсних пропозицій рішенням робочої групи ФОП був оголошений переможцем конкурсу щодо оренди гаражів. Клименко очікував на винагороду.

9 серпня 2019-го в обід він зустрівся з підприємцем у парку «Древлянський». Брати гроші просто неба горе-чиновник не захотів. І попросив передати йому купюри у конверті в машині. За 10 хвилин він отримав хабар, який на той момент у гривнях складав 25 300. «На гарячому» його й затримали.

Під час слухання обвинувачений визнав свою вину і запевнив, що кається. Відтак, суд виніс вирок: визнати чоловіка винним та оштрафував ексчиновника на 25 500 грн. Також суд скасував арешт на майно обвинуваченого.

На користь держави із засудженого стягнули ще понад 10 000 грн за процесуальні витрати.

Василь Клименко – уродженець села Розтяжин Коростенського району Житомирської області пенсіонер, раніше не судимий. На місцевих виборах 2015 року був обраний до Коростенської райради від Блоку Петра Порошенка.

Катерина Гончаренко
Катерина Гончаренко
Журналістка, оглядачка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини