Малинський суд виніс вирок чоловікові, який взламував інстаграм-сторінки дівчат

Потерпілі не могли ввійти у свій профіль

Малинський районний суд розглядав справу щодо уродженця Закарпаття, який «підпрацьовував» аферистом. За легкі заробітки чоловік отримав термін.

У вироку суду йдеться про те, що він написав повідомлення дівчині з пропозицією роботи. А коли та погодилася, то надсилав їй форму для заповнення персональних даних.

Жертва зловмисника перейшла на небезпечний сайт, і це дало змогу шахраю отримати повний доступ до її сторінки.

Коли дівчина не могла зайти на свій акаунт, «новий власник» вже починав спілкуватися із її друзями, розсилаючи масові повідомлення з проханням позичити гроші.

Одна з подруг потерпілої повелася на фальшиве прохання і таки переказала кошти. Суми невеликі — кілька сотень гривень.

Зловмисника судили за двома статтями ККУ: шахрайство і зламання доступу до персональних сторінок. До слова, раніше він судимостей не мав.

Суд ознайомився з усіма деталями й визнав його винним у вчиненні злочинів. Йому призначили три роки позбавлення волі, але в результаті відпустили, давши лише іспитовий термін на один рік. Він також має заплатити 10 тисяч грн за послуги залученого експерта.

Фахівці радять, що захистити свої облікові записи від несанкціонованого доступу можна, створивши складні паролі й активуючи двофакторну автентифікацію. Але також ніколи не вводьте свої особисті дані через ненадійні посилання або форми, особливо, якщо вони приходять від невідомих джерел. Перш ніж відповісти на будь-які повідомлення або надати особисті дані, перевірте автентичність особи або компанії, з якою ви взаємодієте.

По темі: Житель Малина хотів купити «авто з Європи», але втратив 140 тисяч гривень

Катерина Гончаренко
Катерина Гончаренко
Журналістка, оглядачка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини