Аудитори вимагають скасувати тендер на 10 млн грн, однак лікарня все ще намагається відстояти цю угоду у суді
Поточний ремонт будівлі КНП «Коростенська центральна міська лікарня» на Житомирщині замовили у підрядника, який не зміг підтвердити наявність потрібного для роботи обладнання. Цей факт виявили державні аудитори під час моніторингу закупівель.
Про це повідомили у пресслужбі Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області.
«Лікарня-замовник уклала три договори на проведення ремонту на загальну суму 10 млн грн з сумнівною компанією. Остання була визначена переможцем торгів, дарма що запропонувала послуги за найвищою серед учасників торгів ціною – більш ніж на 375 тис. грн. Варто додати, що розрахунок вартості вказаних послуг було здійснено всупереч як законодавству, так і умовам тендерних документацій замовника. При цьому компанія-переможець не змогла підтвердити наявність у себе необхідного обладнання, яке б дозволило зробити повноцінний поточний ремонт», — йдеться у повідомленні.
Аудитори вже звернулися до лікарні з вимогою усунути порушення та розірвати договори. Але наразі медзаклад проігнорував зауваження та намагається оскаржити висновки у суді.
На сайті публічних закупівель Prozorro знаходимо, що йдеться про кілька тендерів:
- Поточний ремонт другого поверху консультативно-діагностичного центру комунального некомерційного підприємства «Коростенська центральна міська лікарня Коростенської міської ради» по вул.Грушевського,7г м.Коростень. Очікувана вартість — 4 млн 505 тис. 923 грн. Участь у торгах взяли три учасники. Дешевші пропозиції відхилили й 4 листопада 2023 року уклали договір на 4,5 млн грн з ТОВ «Науково-виробнича фірма “Термоуніверсал”»;
- Поточний ремонт коридорів та сходових клітин головного корпусу комунального некомерційного підприємства «Коростенська центральна міська лікарня Коростенської міської ради» по вул.М.Амосова,8 м.Коростень. Очікувана вартість — 2 млн 500 тис. грн. Участь взяли двоє учасників. Договір уклали з «дорожчим варіантом», тим же ТОВ, за 2,4 млн грн.
- Поточний ремонт третього поверху консультативно-діагностичного центру комунального некомерційного підприємства «Коростенська центральна міська лікарня Коростенської міської ради» по вул.Грушевського,7г м.Коростень. Очікувана вартість 3,6 млн грн. Було двоє учасників. Дешевшу пропозицію також відхилися, уклавши договір на 3,6 млн з ТОВ «Науково-виробнича фірма “Термоуніверсал”».
Аналітична система YouControl підказує, що ТОВ «Науково-виробнича фірма “Термоуніверсал”» зареєстроване у Житомирі 17 років тому. Основний вид діяльності:
монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування. У засновниках двоє осіб – Хребтань Анатолій Давидович та Хребтань Олег Анатолійович.
До речі, Олег Хребтань значиться також чинним помічником на громадських засадах народної депутатки від «слуг» з Малинського мажоритарного округу №66 Тетяни Грищенко.
Як помітило видання Житомир.інфо, торік ТОВ «Науково-виробнича фірма “Термоуніверсал”» мало рекордну суму договорів на державних тендерах – майже 400 млн грн.
Найвартісніші проєкти фірма реалізовує на замовлення департаменту регіонального розвитку Житомирської ОДА. Зокрема – будівництво станції знезалізнення води у Бердичеві за договором від 25 грудня 2023 року вартістю 163 млн 118 тис. 604,22 грн, де аудитори теж виявили порушення.
До речі, це ж ТОВ також було підрядником на «мажорних» гойдалках у Баранівці Малинської громади за майже 650 тис. грн….
По темі: На реконструкцію Коростенської лікарні витратять 300 млн грн: Бунечко затвердив документацію