Земельні махінації на Малинщині: оголосили про підозру ще державному реєстратору

Звинувачують у тому, що допоміг легалізувати оборудки із землею

У лютому викрили адвоката з Рівного, який організував незаконний механізм «оренди» юридично неуспадкованих земельних ділянок на території Малинської громади. Фігурант підписував договори оренди з «мертвими душами», тобто з власниками земельних ділянок, які померли, однак про ці махінації стало відомо правоохоронцям. А сьогодні стало відомо, що по цій справі притягують до відповідальності й державного реєстратора, який допоміг легалізувати землю.

Про це повідомила Поліція Житомирщини.

Злочинні дії посадовця правоохоронці виявили під час досудового слідства по справі адвоката.

«Під час досудового розслідування встановлено, що навесні 2021 року 50-річний керівник відділу з надання адміністративних послуг – державний реєстратор речових прав на нерухоме майно однієї з сільрад Житомирського району отримав заяви на права оренди терміном на 45 років на 170 земельних ділянок, що розташовані на Малинщині», — пояснюють у поліції.

Документи на реєстрацію надав адвокат, який одночасно був директором ТОВ, що виступало орендарем вказаних ділянок. Окрім заяв до пакета документів були долучені договори оренди землі, причому вони були підробленими.

«Укладені вони були нібито від імені попереднього директора ТОВ з власниками, в тому числі померлими, із зазначенням фіктивної дати ïx укладення минулими роками (з 2002 по 2017). Також адвокат підробив у договорах підписи сторін та завірив їх печаткою ТОВ. Він же надав держреєстратору платіжні доручення про адміністративний збір за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», — уточнюють правоохоронці.

Слідчі з’ясували, що посадовець не встановив належним чином відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства, а також не перевірив відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями, не провів інші обов’язкові перевірки.

У результаті він вніс відомості до Державного реєстру речових прав та їх обтяжень щодо набуття ТОВ права оренди. Через такі дії власникам земель та їх правонаступникам було завдано шкоди на понад 10,5 мільйонів гривень.

Відтак, посадовцю повідомили про підозру у неналежному виконанні своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).

Триває досудове розслідування.

Якщо його вину доведуть у суді, держреєстратору загрожує позбавленням волі на строк від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та зі штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

До слова, минулого тижня адвокату обрали запобіжний захід  — майже 1 млн грн застави.

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини