«Виплив» персонаж з підмоченою репутацією: вмовляє на розробку «Калюжі»

«Людина вміє вирішувати справи», — напевно подумали у «БМ Граніт У»

11 жовтня 2021 року у великій залі адмінприміщення відбулася фікція громадських слухань щодо початку видобутку граніту на затопленому кар’єрі.

«Обговорювали Звіт з оцінки впливу на довкілля розробки та подальшої рекультивації Малинського родовища гранітів ділянка Городищенська в Коростенському (Малинському) районі Житомирської області. На обговоренні були присутні депутати міської ради, громадський актив Малинщини, а також представники ТОВ «БМ Граніт У», — повідомляє мерія.

Очевидно, що у Малині не знайдеться жодної людини, хіба окрім жменьки зацікавлених, які могли б погодитися на самогубство. Бо як інакше назвати людину, яка воліла б мати не прекрасну водойму під боком, а гранкар’єр?

Але з’явився один цікавий персонаж в цій історії — представник ТОВ «БМ Граніт У» — Юрій Шевчук.

Свого часу він був директором Пенізевицького кар’єру. Посаду зайняв доволі конфліктно  у 2014 році, безпардонно звільнивши Івана Єщенка – тодішнього багаторічного директора, заслуженого залізничника, а разом з ним – й інших невгодних. Після цього нова команда взялася керувати Пенізевицьким кар’єроуправлінням.

Напруження тодішніх емоцій можна відстежити у коментарях до публікації «Збори колективу Пенізевицького кар’єроуправління».  Згодом конфлікт затих, а Іван Єщенко довго доводив у судах незаконність звільнення. 

Та от, у 2020 році, підприємство знову потрапляє у топновини – СБУ виявила незаконний видобуток 500 тисяч кубічних метрів граніту. За версією слідства, оборудку протягом 2017–2018 років здійснювали службові особи одного з виробничих підрозділів філії «Центр управління промисловістю» ПАТ «Укрзалізниця».

Встановлено, що своїми діями вони заподіяли шкоди навколишньому середовищу на більше ніж 1,3 мільярда гривень. Незаконний видобуток, зокрема, проводився із застосуванням вибухово-технічних засобів. Такі дії могли призвести до виникнення надзвичайних ситуацій на підприємстві, створювали загрозу життю і здоров’ю людей та могли завдати чималих збитків довкіллю. 

Йдеться про очолюване паном Шевчуком підприємство — ВП «Пенізевицький кар’єр».

Укрзалізниця спростовує заяву СБУ, але разом з тим погоджується — слідство триває з 2018 року.

«Заява Служби безпеки України про викриття незаконного видобутку граніту на території кар’єру АТ «Укрзалізниця» цими днями виглядає дещо недоречною. Адже досудове розслідування за даними фактами триває з липня 2018 року. До того ж з травня 2019 року ВП «Пенізевицький кар’єр» було поновлено дію спецдозволу на користування надрами з подовженням терміну до 23 жовтня 2038 року.

АТ «Укрзалізниця» всіляко сприяє правоохоронцям у здійсненні слідчих дій, надає запитувані слідчими документи та інформацію. Оскільки досудове розслідування ще незавершене і рішення суду у справі неухвалене, компанія вважає публічні заяви СБУ про завдання шкоди навколишньому середовищу та протиправну діяльність посадових осіб передчасними.

В АТ «Укрзалізниця» на початку 2019 року була проведена внутрішня перевірка дотримання вимог дозвільної документації на видобуток корисних копалин. За її результатами були звільнені посадові особи, які допустили порушення контролю за користуванням надрами. Укрзалізниця сподівається на об’єктивне та неупереджене розслідування усіх обставин справи та встановлення ступеню відповідальності посадових осіб», — йдеться у повідомленні на сайті Укрзалізниці.

Вже у 2021 Офіс Генпрокурора зацікавився збитками через незаконний видобуток каменю у Гранітному.

Настільки зацікавився, що генеральна прокурорка країни Венедиктова про це написала у фейсбуці.

«Захист природи та збереження надр ми поставили собі за пріоритет на 2021 рік на спільній нараді з правоохоронними та іншими державними органами менш як місяць тому. Зараз бачимо вже перші результати напрацьованої дорожньої карти дій. Злочини в екологічній сфері мають каратись по всій суворості, адже це питання безпеки і здоров’я нації», — пише Ірина Венедиктова.

А що Юрій Шевчук?

Юрій Шевчук тихенько звільнився і перемістився на якесь інше підприємство директором. І от, дежа’ю — «герой» знову у ролі «благодійника». Малює райдужні картини, як розквітне Малин, якщо ТОВ «БМ Граніт У» створить 30–50 робочих місць. А за декілька кілометрів незакриті кримінальні справи на підприємстві, яке він очолював.

Олена Петренко
Олена Петренкоhttps://malyn.media/
Редакторка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини