За рецептами малинської блогерки готують у США, Ізраїлі, Німеччині, Вірменії та Казахстані

Малинка Альона Павленко стала популярною відеоблогеркою власного YouTube-канала про кулінарію

Все більшої популярності серед користувачів інтернету набуває блогерство — дві-три години щодня, потрачених на формування контенту, при ентузіазмі та наполегливості приносять солідний дохід. Це — найдоступніший бізнес-стартап. У цьому переконалася і наша землячка Альона Павленко.

Вона — берегиня сімейного вогнища: прекрасна дружина і мама двох чудових синів, віднедавна стала популярною відеоблогеркою канала на YouTube. Нині її рецептами залюбки користуються у США, Ізраїлі, Німеччині, Білорусі, Вірменії, Казахстані, і, звісно, — в рідній Україні.

Реалізовуючи задум, жінка поєднала свої хобі — жагу до приготування ексклюзивних страв та добрі навички з відеозйомки та монтажу сюжетів. Її незамінними помічниками та частими учасниками кулінарних передач стали чоловік Дмитро, діти — Елвіс і Едріан та домашній улюбленець — кумедний мопсик Чубася.

Альона Павленко почала вести блог під час другого декрету

Про це і не тільки Альона Павленко розповідає в інтерв’ю журналістці MALYN.MEDIA.

ПРО ЗАПУСК КАНАЛУ І ПЕРШИХ ПІДПИСНИКІВ

— Пані Альоно, розкажіть дещо про себе… Як виникла ідея створення YouTube-каналу? І чому обрали саме кулінарний напрямок?

— Я з Малина, навчалася у другій міській школі.Обожнюю готувати, ще з дитинства мріяла стати кулінаром. У дев’ять років спекла свої перші коржики. Опісля частенько «чаклувала» на кухні над випічкою, хрустиками та різними смаколиками, вишукуючи цікавинки у маминих рецептах та кулінарних книгах.

Пізніше здобула професію кухаря у місцевому ПТУ. Звісно, дуже хотілавчитися далі, щоб опанувати мистецтво кулінарії у престижному виші, але то були нелегкі часи.

Знайти роботу молоді теж було складно. Отож довелося розпочати кар’єру не за спеціальністю — працювала барменом, офіціанткою, продавчинею. Крім того, разом з чоловіком займалися відеозйомкою весіль, днів народження та інших урочистих подій.

Проте, як кажуть, якщо багато років поспіль виношуєш найзаповітнішу мрію — вона обов’язково здійсниться. Коли пішла в декретну відпустку з другою дитиною, з’явилося більше часу на приготування улюблених страв. І якось спало на думку, чому б не відзняти на відеокамеру процес створення кулінарних шедеврів і не завантажити на YouTube. Адже ми з чоловіком дуже любимо експериментувати, придумуючи свої унікальні рецепти.

Частими учасниками кулінарних передач стали чоловік Дмитро, сини — Елвіс і Едріан

 У Діми взагалі безліч ідей. Інколи він навіть може пельмені зварити у заварці, придумати новий соус — і виходить дуже смачно. Отож, припустили, що наші рецепти прийдуться до смаку гурманам.

Так зародилася ідея і незабаром розпочалася моя відеокар’єра кулінара. Спершу зазвичай я готувала і презентувала страви, а чоловік знімав на камеру увесь цей процес, який потім ми перетворювали на цікавий контент у професійних комп’ютерних програмах.

Проте у Діми було обмаль часу. До того жми так часто сперечалися — не могли дійти згоди у постановці сценарію передач! І якось я вирішила все зробити самостійно — вийшло чудово. Відтоді виділяла годинку, коли вкладала дитину спати, швиденько ставила штатив на кухні, вмикала відеокамеру і починала експериментувати у своїй «творчій студії».

— Якими були перші успіхи? Розкрутити відео на YouTube не так вже й просто…

— Звісно. Але ж одразу цього не знала! Думала, достатньо закинути цікавий контент на YouTube, а далі користувачі самі на нього натраплятимуть. До того ж спершу через численні домашні клопоти (двоє малих дітей таки потребують часу і уваги) вдавалося робити лише один-два сюжети на місяць. А цього вкрай недостатньо. YouTube любить систематичність: щоб мати велику кількість переглядів, потрібно запускати нові відео принаймні декілька разів на тиждень, а краще — через день… Отож перша тисяча підписників набиралася дуже тяжко.

— З тисячі починалася монетизація?

— Так. Коли запустили перші відео, за правилами оплата мала початися після 100 підписників. Ми з нетерпінням чекали, щодня рахуючи кожного з нових шанувальників. І тут набирається 99-ть, а YouTube змінює правила, підвищуючи планку до тисячі…

 Але це додало азарту. Я знайшла різні відео на тему: «Як розкрутити YouTube-канал?». Заходила на форуми. Дізналася, що потрібно вставляти привабливий заголовок, обов’язково — опис, прописувати хештеги, щоб відео легше знаходилося пошуковиками. Також варто поширювати сюжет в соцмережах — Facebook, Instagram. Після того, як почала застосовувати поради, справа пішла на краще.

— Кошти нараховуються від кількості переглядів?

— Авжеж. Як переконалася, більшість глядачів не є моїми підписниками. Близько 30% знаходять рецепти страв через Google та інші пошуковики, ще 20% – передивляються рекомендовані відео, які пропонує YouTube .

У плей-аркуш потрапляють найпопулярніші серед користувачів інтернету сюжети. Найбільше переглядів у вихідні після обіду, а у будні – після 18:00. До половини моїх глядачів — чоловіки. Цікавляться рецептами в основному люди середнього віку.

ПРО НАЙПОПУЛЯРНІШІ РЕЦЕПТИ І НЕЗМІННИХ ДЕГУСТАТОРІВ

— Напевне, найпопулярніші страви — нестандартні?

— Зовсім ні. Інколи добре «заходить» звичайна юшка, смажена картопля, голубці (хоч вони в мене теж з певною родзинкою), набираючи за лічені години тисячі переглядів. Що казати — бувають доволі неочікувані результати. Хтозна, від чого це залежить. Таке враження, що навіть, якщо закинути, як готувати гречку — відео набуде популярності. Люди шукають звичні, бюджетні страви.

Сало за рецептом Альони Павленко

Влітку потрапили у топвідео закрутки з компотом — здавалося б, там же немає нічого нового, а глядачі дивляться і залюбки користуються рецептами. Також були популярні різні наливки, квас. Наразі на першому місці —приготування твердого сиру, на другому — сиров’яленої грудинки, на третьому — огляд-опис кухонного комбайна (коли купляємо нову техніку, я роблю такі огляди, які теж мають попит). Далі — сало по-угорськи, суши-салат у склянці.

— А що найбільше люблять ваші рідні?

— Вони обожнюють домашнє масло, збите з вершків, свинячі сардельки — з трьох кілограмів м’яса, з додаванням спецій. Виходить, до речі, 3 кілограми 160 грамів готового продукту, і ціна нижче магазинної.

Рецепт домашніх сердельок — один з найпопулярніших

 Робимо і сиров’ялені ковбаси, смажену курку в пиві, тушонку. Діти люблять вершкове морозиво зі згущеного молока і смородиновим джемом, цукерки, солодкі сирки в шоколаді — вони смачні й, головне, натуральні, без барвників, консерваторів, стабілізаторів та іншої хімії. Вдаються торти — у нас на всі сімейні свята різні рецепти, ще жодного разу не повторювалися.

— Ви — досвідчена господиня. Але чи не буває так, що якісь страви не вдаються?

— Всі, без винятку, приготовані страви перед оприлюдненням в інтернеті обов’язково куштуємо. Перші дегустатори — мої хлопці. Вони часто разом з нашим песиком Чубасею беруть участь в зйомках і одразу на камеру говорять про свої враження. Діти не вміють брехати. Якщо новий рецепт не вдався, видаляю відео, не виставляючи на YouTube.

Сини Альони завжди першими дегустують страви

На каналі всі рецепти перевірені. Єдине — важливо дотримуватися рецептури та послідовності приготування. Не варто замінювати одні інгредієнти іншими.

— Пані Альоно, чи не перетворюється улюблена справа в рутину, адже потрібно постійно щось нове готувати, знімати, монтувати?

— Ні. Я все роблю з любов’ю. До кухні ніколи не підходжу з поганим настроєм. До того ж працюю сама на себе, наді мною ж немає керівництва. Отож сама собі обираю навантаження, складаю умовний графік, коли і що робити.

Можна, приміром, за один день підготувати декілька сюжетів, завантажити їх на канал, виставити в налаштуваннях, через який час вони мають опублікуватися, і спокійнісінько вирушити на тижневий відпочинок. Також за декілька днів можна зробити відео і на цілий місяць наперед, а опісля займатися іншими справами. Тобто не треба кожен день присвячувати зйомкам…

— До речі, чи вимагаються на YouTube якісь документи?

— Так. Обов’язково потрібно подати копії паспорта, прикріпити декларацію. Інакше з доходів списується 30% по податковому законодавству США. YouTube нараховує монетизацію коштом рекламодавців, контент яких розміщується на твоєму каналі. Також можна самостійно шукати рекламодавців. Бувають випадки, коли звертаються реалізатори техніки — після рекламних роликів у них суттєво зростають продажі.

ПРО МАНДРІВКИ І ПОРАДИ БЛОГЕРАМ-ПОЧАТКІВЦЯМ

Під час відпочинку у Єгипті

— Які маєте плани?

— Ми любимо подорожувати. Не так давно, до речі, побували в Карпатах, де менший чотирирічний син з легкістю піднявся на Говерлу. Отримали гарні враження і від поїздки в Єгипет. Ці відео також користуються популярністю. Отож хочемо започаткувати ще один канал про мандрівки різними містами України, а при можливості — екзотичними країнами. Хочеться показати їх красу, пам’ятки, життя пересічних мешканців тощо.

Мандрівка у Карпати

— Маєте ще якісь хобі для душі?

— У нашої сім’ї чимало різних захоплень. Коли є вільна хвилинка, вирушаємо на пошуки монет та інших старовинних речей. Діма, до речі, передав деякі знахідки в Малинський краєзнавчий музей. Істориків, археологів найбільше цікавить місцевість, де знайшли старовинні скарби.

— Чим найбільше вас приваблює відеоблогерство як бізнес? Що порадите початківцям?

— Цей бізнес можна почати практично з нуля. Бажано тільки придбати відеокамеру, мікрофон, зробити добре освітлення в студії, адже ролик має бути якісним. Ще однією перевагою є те, що «виходити в ефір» можна з будь-якої точки світу. Тобто цей бізнес не прив’язаний до конкретної місцевості. Якщо в планах переїхати — продали будинок і перебралися, а бізнес-справа не постраждала.

Також блогерство може приносити пристойний додатковий дохід і на пенсії, адже тут немає вікових обмежень. Не хочеться повторятися, що при цьому у вас вільний графік і відсутність начальства — ви самі собі встановлюєте правила. І маєте вищий дохід, ніж більшість працівників, які щодня ходять в установи, на заводи чи фабрики.

Отож раджу, якщо маєте ідеї — нічого не бійтеся. Реалізовуйте її. Нехай сумніви не беруть гору. Зараз всьому можна навчитися безпосередньо в інтернеті. Успіхів!

Розмовляла Марина КИРИЧЕНКО

***

Нагадуємо, раніше ми писали про вокалістку з Малина Олену Верстак, яка випустила свій перший альбом «Love Ukraine», а її пісні звучать на радіо; про мандрівницю Наталію Литвиненко, яка літала в спекотну Аргентину і мокла під дощем у найсухішій пустелі землі. А також про столичну художницю з Малина Олександру Бадзим, яка працювала в Успенському соборі Києво-Печерської лаври, а сьогодні розвиває свій власний бренд. Також розповідали про малинську портретистку-самоучку Ірину Дорошенко.

Писали ми і про малинського фермера Олександра Сільченка та його фруктово-горіхові плантації; про автора і виконавця пісень Михайла Тараскіна, який пише пісні понад 30 років; про засновника тюнінг-ательє Максима Грунського, який починав у Малині, а сьогодні обшиває авто з Монако; про власника «Хлібної Лавки» Василя Коваленка, який познайомив малинців із хлібом за кращими італійськими та французькими рецептами.

А також про Артема Марченка, який п’ять років тому заснував піцерію «Пульчінелла», яка, до речі, працює у зручному форматі доставки. 

Марина Кириченкоhttp://malyn.media
Журналістка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини