10 мільйонів переглядів на ютуб і тисячі підписників: інтерв’ю з кулінарною блогеркою з Малина Юлією Ковальчук

За шість років вона відзняла і опублікувала понад 600 відео з найрізноманітнішими рецептами

Юлію Ковальчук вже давно впізнають у Малині як кулінарну блогерку, яка веде свій канал на ютубі. Її винахідливі, але водночас прості рецепти за останні шість років завоювали серця тисяч прихильників не лише з України, а й за кордоном.

Народилася вона в Українці, останні 30 років живе у Малині, переїхала сюди після заміжжя. Разом з чоловіком виховали сина, який, до речі, відіграв важливу роль у її рішенні податися на кулінарні простори ютубу – та про ще трохи згодом.

«Зараз у мене 53 тисячі підписників. А загальних переглядів маю майже 10 мільйонів. Загалом я зняла 609 відео.  Перший рік знімала щодня. До ночі монтували і вранці виставляли… Втім, після повномасштабної війни довелося починати спочатку», — говорить під час знайомства пані Юлія.

Про закадрове життя відомої малинки, найпопулярніші рецепти, улюблені страви та мрії, — в інтерв’ю MALYN.MEDIA.

Пані Юлія любить готувати з дитинства

«СИН ЗАПРОПОНУВАВ ЗНІМАТИ ВІДЕО»

– Пані Юлю, цього року минає шість років, як ви ведете свій кулінарний блог. Розкажіть про те, як ви починали?

– Почну трохи здалеку. Перша моя освіта – вчитель молодших класів, закінчила Коростишівське педучилище. До декрету вчителювала в рідній Українці, потім в Гранітному. Згодом здобула заочну вищу економічну освіту і майже 10 років пропрацювала на щебзаводі у бухгалтерії, а потім лаборантом.

У 2012 році так склалися обставини, що я звільнилася. Деякий час була без роботи, а у 2017-ому році, коли мені було 45, син – він в мене айтішник – підштовхнув створити свій кулінарний відеоблог і виставляти ролики з рецептами на ютубі. І так, дякуючи йому, я потрохи почала розвиватися у цій сфері.

– А взагалі звідки у вас така любов до кулінарії?

– Готувати я люблю з юності. Також у мене гарно готувала моя покійна бабуся.  Вона пекла на весілля короваї, пироги. Мабуть, таки щось від неї черпнула.

– Вам було важко знімати перші відео? Треба ж ще коментувати рецепти…

– Насправді непросто. Якогось бачення у мене не було. І ще про один момент мушу згадати. Не є секретом, що для того, аби охопити більшу аудиторію, практикують виставляти відео російською. Так починала і я. Щоправда, у житті я розмовляю більше суржиком, тому переключитися на російську було непросто і некомфортно. Але якось пристосувалася. За рахунок цього у мене було багато глядачів з Латвії, Литви, Чехії, Польщі, Казахстану.

З часом я почала розуміти: людям не треба важких рецептів і довгих годин на кухні, вони хочуть щось просте і зрозуміле. І саме прості рецепти стали моєю родзинкою.

– Із загостренням війни ви перейшли повністю на українську мову на каналі…

– Так, після початку повномасштабного вторгнення,  я спочатку на деякий час припинила зовсім знімати, а вже у серпні 2022-го повернулася із виключно українським контентом.

Це моє свідоме рішення, хоч я й багато фінансово втратила, довелося фактично з початку починати, але нічого спільного з агресором я мати не хочу!

З цього відео на каналі з’явився виключно український контент

– До слова, а як свого часу відреагували на ваш блог друзі, сусіди, знайомі?

– І тоді, і зараз я досить скромно ставлюся до свого блогерства, тому не розповідаю усім. Хоча, звісно, близькі знають. Навіть на манікюр, буває, піду, то мені розповідають, що стежать за моїми відео.

Сьогодні брала картоплю на ринку, то попросила вибрати мені якусь гарну, щоб була симпатична у розрізі. Бо трохи людей побачить її. Не всі розуміють, чим то я таким займаюся. Особливо, якщо старше покоління.

«УСІ РЕЦЕПТИ СПОЧАТКУ ГОТУЮ ДЛЯ СЕБЕ»

– Розкажіть, будь ласка, як ви обираєте рецепти для каналу?

– У мене є правило: усе, що я пропоную глядачам, спершу мушу перевірити самостійно. Неперевірених рецептів у мене на каналі нема.

– А взагалі, звідки черпає рецепти сам кулінарний блогер?

– Це можуть бути рецепти з мережі, якісь сімейні переписи або ж кулінарні цікавинки, якими зі мною поділилися друзі або знайомі. Якщо це смачно і просто, то точно рано чи пізно з’явиться на моєму каналі. Але бувають  випадки, коли мені не подобається. Тоді я це не виставляю.

– Розкажіть, чи є на вашому каналі рецепти, які притаманні виключно для Малинщини?

– Якось викладала рецепт  солянки з грибами. Для багатьох це стало відкриттям. А зі мною колись цим рецептом поділилася моя покійна свекруха. Це вже перевірена нашою родиною страва, яка полюбилася і моїми підписниками. Потім писали, що дуже смачно. Я також ділюся сімейними рецептами консервацій – наприклад, огірками чи перцем за маминим переписом.

– А за рецептами підписників щось готуєте?

– Так. Якось готувала смачний салат, рецептом якого зі мною поділилася моя підписниця зі Львова. Дуже смачний! Також робила маринад для шашлику, із секретиком – на чаї. Це рецепт київського кухаря, і я була також приємно вражена, бо це не лише смачно, а й оригінально.

– Пані Юлю, чи пам’ятаєте перше відео, яке, скажемо так, вистрелило по переглядах?

– Перше – це було консервовані гриби, а друге – здається, гарячі бутерброди на сковороді, там близько 400 тис. переглядів.

«МАЮ НАВІТЬ КАНАЛ НА ТІКТОЦІ»

– Ви знімаєте самі чи вам також син допомагає?

– Знімаю самостійно, а син вже допомагає з монтажем. Насправді для гарної картинки – а для мене це принципово – треба щоразу покращувати техніку, вкладати кошти. Та й зусиль треба докласти. Ось, наприклад, трихвилинне відео потребує трьох годин часу. Звісно, треба і натхнення.

Віднедавна у мене з’явився і кулінарний сайт – «Прості рецепти від каналу ВО!»  Там я покроково розповідаю, як приготувати мої страви. Така собі альтернатива ютуб-каналу. Бо комусь зручніший відеоформат, а комусь легше по фотографії зорієнтуватися. Там одразу можна перейти на всі соцмережі, де я є. У мене навіть ТікТок є. А що?! Мушу йти в ногу з часом, з молоддю (сміється, – ред.)

– До речі, про тренди: зараз все більше популярності набирає турбота про здоров’я, правильне харчування. Чи звертаєте ви на це увагу і чи маєте що запропонувати?

– Я сама раніше цьому не надавала значення, але вже, мабуть, останні років п’ять дотримуюся більш-менш правильного харчування. Надаю перевагу тушкованим, печеним стравам, а замість майонезу обираю легкі заправки. Пропоную такі рецепти і на каналі.

Хоча, за моїми спостереженнями, моя аудиторія все-таки більше цікавиться невибагливими рецептами, з майонезними заправками, смаженням і так далі.

– Пані Юлю, а які з ваших страв найбільше до смаку вашим рідним?

– Чоловік мій не особливо переймається здоровим харчуванням (сміється, – ред.) Полюбляє запечену рульку, яка, до речі, так і називається – «Рулька для чоловіка». Подобається моїм домашнім також курка на солі – нещодавно викладала цей рецепт. Чоловік з сином люблять ще баварський десерт без випічки, торти.

Взагалі мені пощастило: мої рідні мене не лише підтримують на словах, а й допомагають, підказують, бо знають, як це важливо для мене. І за це я їй дуже вдячна!

– Які маєте мрії, пов’язані з кулінарним блогом?

– Головне, щоб закінчилась війна перемогою України. Щоб можна було більш-менш спокійно жити, планувати, не боятися завтрашнього дня і новин. Тоді, впевнена, буде і натхнення, і ентузіазм. Бо інколи починаєш готувати, знімати, а тут як загуде сирена… Або ж згадати цю темну зиму, коли не було світла – це ж жах.

Хоч я й тут намагалася виходити із ситуації: вчила своїх підписників готувати шарлотку на сковорідці. Та це складно. Тому сьогодні я мрію про вільну Україну і свої мирні кулінарні будні. Щоб було бажання і можливість знімати якнайбільше відео і тішити свою аудиторію новими смачними рецептами. Впевнена – так і буде!

Розмовляла Олена ПЕТРЕНКО

Олена Петренко
Олена Петренкоhttps://malyn.media/
Редакторка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини