Сесія Малинчанської сільської ради відбудеться онлайн

«Dura lex, sed lex» — закон суворий, але він закон

Якби не прикро було, але сільське життя накладає свій відбиток на місцеве самоврядування. І чим менше село, тим меншим є розуміння виразу «Закон суворий, але він закон».

Ось на 30 вересня малинчанський голова оголосив позачергову сесію. Про позачергові сесії тема окрема — ними крутять, як корова дишлем. Але сьогодні вона наче й згідно з регламентом, бо вирішується важливе бюджетне питання.

Та до коров’ячого дишла нині прикупили нову фішку — онлайн-керування.

Ось розпорядження:

Відповідно до ст.42 та ст.46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Регламенту Малинської міської ради восьмого скликання:

1. Скликати позачергову сесію міської ради восьмого скликання 30 вересня 2022 року о 16:00 годині у онлайн режимі.

2. На розгляд ради винести питання:

2.1. Про погодження укладання договору ТОВ «Малин Енергоінвест» з ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг».

Розглянемо це розпорядження на відповідність до регламенту, затвердженого депутатами, і кожен пункт у якому для них, і для голови, має силу закону. Або дотримуйтеся, або вносьте зміни.

По-перше — сесія позачергова.

Що передбачає регламент:

Скликання чергових та позачергових сесій Ради

1. Чергові сесії скликаються згідно з планом проведення Сесії Ради та в інших випадках та порядку позачерговості (виключних випадках).

2. Рішення про скликання чергової сесії повідомляється депутатам не пізніше як за 10 днів до сесії та може бути перенесене лише з дотримання норм Законів України та даного Регламенту. У виняткових випадках — не пізніше як за день до сесії.

3. Виключними випадками можуть бути питання пов’язані із ліквідацією наслідків або запобіганню у виникненні надзвичайних ситуацій таких як аварії зупинка підприємств, необхідність вирішення питань пов’язаних із виконанням міського бюджету (надходження додаткових коштів, необхідність пере розподілення коштів), затримка у вирішенні яких може мати негативні наслідки для громади, в т.ч у вигляді недотриманих прибутків та вигоди або інших випадках, які впливають на життєдіяльність міста.

Тож питання «Про погодження укладання договору ТОВ «Малин Енергоінвест» з ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг»» є вагомою причиною для проведення позачергової сесії.

Тут варто звернути увагу на одну «фічу» (покращення). Буває, на сесію заходить єдине питання, а потім «з голосу» вносять ще декілька. Щоб тихо й не голосно, або там прискорити щось, хоч то й ніяк не «виключний випадок».

По-друге — сесію проведуть в онлайн режимі. 

Що передбачає регламент: ніяких «онлайнів» він не передбачає. Він передбачає:

Стаття 32. Дистанційні пленарні засідання ради

1.У період карантину, що встановлений відповідно до законодавства, пленарні засідання Ради можуть проводитися в режимі відеоконференції або аудіоконференції (дистанційне засідання), крім питань, що потребують таємного голосування.

2. До порядку денного дистанційних пленарних засідань можуть включатися виключно питання невідкладного внесення змін до місцевого бюджету, інші питання щодо невідкладних робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій або якнайшвидшої ліквідації особливо тяжких надзвичайних ситуацій, спричинених спалахами, епідеміями та пандеміями, чи реалізації повноважень, пов’язаних з такими обставинами, процедурні питання.

Висновок очевидний — у Малині карантин!

Ще варто нагадати, що малинчанські сільські депутати не хотіли думати про свій регламент, бо комусь корову доїти, а комусь картоплю копати. Тому скопіпі***ли (матеріал, що передається шляхом копіювання та вставляння) документ «ого-го-де, щоб ви знали».

У регламенті є одіозні положення, і попри всю одіозність, сільські депутати ніяк не повірять, що «ого-го-де» також могли щось десь позичити не довго думаючи.

І ця віра вражає. Напевно саме так аборигени вірили в Миклухо-Маклая.

Водночас у регламенті є стаття 1, пункт 5: «У випадку, якщо положення цього Регламенту вступають у протиріччя із законодавством що змінилося, такі положення втрачають силу і підлягають коригуванню на найближчому пленарному засіданні міської ради».

Напевно якийсь «вєлікій ум нашей епохі» подумав: якщо протиріччя до чинного законодавства вже були закладені при прийнятті регламенту, то і міняти нічого не треба! Еврика! Буде «законодавство, що змінилося» — будемо коригувати!

Тож онлайн-сесія на вигоні відбудеться о 16:00. Бо де ж в селі зустрічається вся громада, як не там? Там і депутати, і виборці, і гласність, і відкритість… І що головне — дистанцію можна тримати, бо карантин.

Тільки от, біда.. Корів майже не залишилося.

Дещо на тему: Чи не поїхати депутатам Малинської міської ради в Трускавець?

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини