На Малинщині дефіцит вакцин від коронавірусу: вистачає тільки освітянам і медикам

Для населення доступна китайська вакцина CoronaVac

Зараз у фокусі війна та ядерна загроза, але нікуди не зникли і поточні питання. Зокрема, вакцинальна кампанія. Сьогодні для населення є актуальною бустерна вакцина від коронавірусу.

Втім головний лікар КНП «Малинський центр ПМСД» Олександр Андрійцев у коментарі MALYN.MEDIA повідомив, що наразі у Малинській громаді є дефіцит популярних вакцин.

«Зараз у пріоритеті медпрацівники, бо вони найбільше контактують з хворими. Також змогли організувати щеплення освітян, близько сотня отримала щеплення. З населенням наразі проблематичніша ситуація. Ми щотижня подаємо запити у Житомирську базу спецмедпостачання, і щоразу нам привозять менше, ніж просимо. Відтак, маємо дефіцит», — зазначає Олександр Андрійцев.

Зокрема, з його слів, бракує достатньої кількості популярної сироватки Comirnaty/Pfizer.

«Зате є CoronaVac. Нещодавно цією вакциною дозволили робити першу або другу бустерну дозу тим, хто робив щеплення іншими виробниками. Але, правда, не усі згідні на такі поєднання», — каже Андрійцев.

На запитання, як цю ситуацію будуть вирішувати і, чи є в принципі перспектива того, що невдовзі наша громада матиме достатньо вакцин, він відповів так:

«До війни Міністерство охорони здоров’я дуже суворо контролювало ці надходження. Зараз з очевидних причин є проблеми. Але МОЗ напевно буде реагувати. Рятує лише те, що наразі ситуація із захворюваністю не є критичною».

Він також уточнив, що вакцинацію у селах Малинщини роблять або навчені фельдшери та медсестри, або ж мобільна бригада, яка виїжджає на місце.

Андрійцев також наголосив, що не варто забувати й про рутинні щеплення.

«Зараз на Львівщині зафіксували дифтерію. Тому і дітям, і дорослим бажано перестрахуватися і зробити щеплення від правця, дифтерії. Все-таки війна, а вона завжди провокує спалахи різних хвороб», — каже на завершення Олександр Андрійцев.

Тим часом сьогодні, 30 вересня, Малинська мерія прозвітувала, що станом на 27 вересня вакцинувалися понад 26 тис. мешканців громади.

Також фіксують, що у стаціонарі Малинської лікарні лікується близько 20 хворих, у яких підтвердили ковід. Частина – на кисневій підтримці.

Загалом медики щодня роблять близько 30 тестів.

Щоб провакцинуватися, можна звернутися до реєстратури КНП «Малинський міськрайонний центр первинної медико-санітарної допомоги» за телефонами:

  • 095-178-57-48
  • 096-66-38-455;
  • 5-13-28.
Олена Петренко
Олена Петренкоhttps://malyn.media/
Редакторка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини