Про тимчасову переправу: розібрати чи залишити

Що буде з «каменем спотикання» на річці Ірша

Натрапив ось на такий допис у фейсбуці:

«Sos! Sos! Sos! Для жителів міста Малин!! Переправу, у яку вкладені мільйони, хочуть знести??? Деякі «уми», вважають, що вона вже, не потрібна!!! Тобто, війна ще не закінчилась…»

Ну й далі там є. Приєднатися до обговорення цього допису можна ТУТ.

Скажу відразу: зради тут нема, бо демонтаж тимчасової переправи передбачений у договорі на відновлення мосту.

Інша справа, що для Малина це безглуздя. Якщо десь у полі-лузі індустріальний шум є зайвим, сміттям, то для Малина така переправа — як знахідка. Тому, варто порушувати питання, щоб це благо залишити як є — «запасний аеродром».

Та чи можна все залишити, як є?

Повернемося у весну, до повені. І до дальньої точки проблеми — до затопленого кар’єру. Я от думаю, якби тимчасову переправу зробили так, як передбачено договором, то й переправу не змивало б, і кар’єр міг би бути не затоплений.

Про те, що труб у переправу було закладено значно менше, написано тут: Знову переправа: про цноту, божу росу, стокгольмський синдром і труби

Уявіть, якби там було 28 прогонів труб, діаметром 1.4 метри? Ну, може, хлюпнуло б зверху декілька разів. А так… Надія на «авось пронєсьот» не виправдалася.

Ту воду тримали-тримали, переправу підсипали-підсипали, аж поки всім «очільникам» не стало зрозуміло: ще трохи й станеться якийсь «херак» на дамбі. Тож переправу терміново розрили й почали спускати закумульовану воду… «Херак» стався, тільки на кар’єрі, ймовірно, через незвичний натиск води.

Потім ми чекали, щоб зійшла вода. Тоді з області додатково виділили 4 млн грн на відновлення. Ну ви знаєте, що потім. Усе зробили, але нехотячи… Хтось почав кричати, що асфальту не додають і всяке таке. Треба було класти.

От цікаво, чи підписані сьогодні акти на виконання робіт із відновлення тимчасової переправи? Але, якщо кимось підписані, то це знову дамоклова сокира над головою. А все розібрати — це як сліди у воду.

Про акти тут: Про об’їзди й переправи: хто буде актувати порнографію?

Й от, що тепер? Демонтаж передбачений договором, але це невигідно громаді.

А виконавцям вигідно розібрати. Перша причина — завжди перед очима невідповідність кількості та діаметру труб. Це будь-коли може приїхати ревізор і пальчиком порахувати. А там недостача. Друга причина виходить із першої — мало труб, відповідно переправа може стати знову акумулятором.

Такі повені бувають на Ірші з періодичністю 4–5 років. Тільки раніше був міст цілий і не дуже звертали увагу та й загати на річці ніхто не робив.

Так що, хлопці з дівчатами, розберемо наче й не було, і усі в шоколаді.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини