У Житомирській ОДА прокоментували корупційне минуле новопризначеного директора Малинської лікарні

Керівник Департаменту охорони здоров’я запевнив, що не знав про корупційне правопорушення, коли представляв Долота колективу

Минулого тижня ми писали про те, що новий директор Малинської лікарні «засвітився» у судовій справі на тему корупції. На попередньому місці праці Володимир Долот незаконно влаштував сина на роботу у заклад, який очолював, і за це його оштрафували та вже внесли у реєстр корупціонерів.

Журналістка MALYN.MEDIA поспілкувалася про цю ситуацію із директором Департаменту охорони здоров’я Житомирської ОДА Олександром Торбасом. Він особисто представляв колективу Малинської лікарні Володимира Долота як керівника з досвідом та професіонала. За чотири дні після офіційного початку роботи Долот вже мав засідання суду по минулих справах.

У телефонній розмові з нашою журналісткою керівник Департаменту охорони здоров’я запевнив, що не знав про рішення суду по Долоту. Не було відомо йому і про те, що очільник лікарні Малина тепер є у реєстрі корупціонерів.

«Треба дивитися, що там написано у рішенні суду, проконсультуватися з юристами. Якщо там раптом зазначено, що Володимир Денисович не має права займати керівні посади чи має бути негайно відсторонений, то звісно, будемо звільняти. Але якщо такої вимоги немає, то він відповідає абсолютно усім вимогам керівника медзакладу і має відповідний досвід», — зазначив Олександр Торбас.

Принагідно він також наголосив, що особисто знайомий з новим директором лікарні і що свого часу разом з ним працював:

«Він (Долот, – ред.) довгий час працював у Міністерстві охорони здоров’я на керівній посаді, був начальником відділу. Я ж тоді працював в управлінні охорони здоров’я і часто з ним перетинався. Можу сказати тільки одне: про судову справу я не знав і чую уперше. Будемо розбиратися».  

Торбас згадав, що представляв Долота колективу лікарні, а також зазначив, що добре ознайомлений із ситуацією із зарплатнею у медзакладі Малина.

«Скажу, що ця проблема «пробіглася» не тільки областю – мені довелося по ній самому міністру доповідати! Тобто це вже вийшло на такий рівень. Як мені пояснили і як я розумію, йде реформа, яка визначає доцільність функціонування відповідних напрямків медицини. Якщо є певні напрямки, які є невигідними, то їх треба оптимізувати або скорочувати. У Малині, щоб не створювати якогось соціального напруження, влада пішла на те, щоб дофінансувати. До сьомого місяця включно дофінансували, а у восьмому вже коштів не було, тому не вистачило на зарплату. Відтак, треба було втручатися і залучати досвід фахівців.

Я особисто був у Малині і знайомив Долота з колективом, щоб працівники об’єдналися навколо проблеми. Бо, як мені відомо, у лікарні є два табори, які між собою не дуже дружать, скажімо так. Я ж наголошував, що зараз точно не час для таких міжусобиць», — каже Торбас.

Директор Департаменту охорони здоров’я на завершення розмови підкреслив, що малинські медики до кінця року будуть отримувати зарплатню на нормальному рівні.

«Є рішення сесії Малинської міської ради, і влада виділила додаткові кошти. Долот також мене запевняв, що по зарплатах до кінця року все під контролем. Є також позитивна динаміка по лікарні вже – медзаклад набирає обертів і для мене це приємно»,  — підсумував Торбас.

Як писало наше видання, на початку вересня цього року колишній очільник малинської лікарні Антон Гончарук вперше в інтерв’ю публічно повідомив про зарплатну кризу у лікарні. Згодом він написав заяву на звільнення, а вже за два тижні стало відомо, що КНП очолить Володимир Долот. Для малинців призначення столичного посадовця у міську лікарню стало несподіванкою і викликало багато питань: зокрема, громада висловлювала у соціальних мережах, чому новий директор лікарні не продовжив кар’єру у Києві.

Олена Петренко
Олена Петренкоhttps://malyn.media/
Редакторка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини