«Калюжна» справа: звернення до Малинського міського голови

Схоже за не посипаною дорогою забудуть про іншу проблему

Ситуація насторожує. 15 грудня. Оприлюднюють повідомлення про вплив на довкілля. На реакції, відписки, зауваження є 20 робочих днів. Тут війна, Різдво, Новий Рік, Різдво, нема світла, пошта не дійшла… Вуаля — «возраженій нєт!»

Можливо «Граніт БМ-У» вивчає настрої громади й вирішив зробити повідомлення в газеті на свій розсуд? Ні, все серйозно — є номер в Єдиному реєстрі оцінки впливу на довкілля.

Але, що це? Як взагалі скласти докупи? Нещодавно Малинський райсуд оприлюднив статистику, де серед іншого двоє «їздунів» напідпитку були затримані тричі за рік. Так там можна й авто втратити. Продадуть з аукціону за якісь копійки. Шукай воза. А там, дивись, і тюрма покличе… 

А тут, вже вкотре, «родовище за 500 метрів від села Городище, а Малин, райцентр Малинського району, за 6 кілометрів». І хоч би що кому! На що розрахунок? Можливо на втому людей. Бо з «кабінетними людьми» рано, чи пізно, можна домовитися.

А там, ще щось про COVID-19, мовляв, громадські слухання не проводяться, а в регулятора примітка: під час воєнного стану не все публікуємо.

А ще місцева влада. За Олексія Шостака, то ще наче й не міська територія була, але він «був на коні» (принаймні його чули). За Олександра Ситайла це вже міська територія — територія Малинської міської територіальної громади. Але, знаєте, моє враження, — участь мерії якась в’яла, не той рівень «асиметричної відповіді» (улюблена фраза Горбачова і Шостака).

До криків у фейсбуці вже також всі адаптувалися. Можна відійти в сторону, перечекати, й забути. Навіть обтрушуватися не треба.

Але не можна забути й відмахнутися від звернення поданого у встановленому законодавством порядку. Саме таке було зареєстроване у мерії.

Суть звернення додам нижче, щоб воно не загубилося, і щоб були третейські спостерігачі. Бо відповідь можна й отримати, але не по суті. Я питаю, наприклад, «де гроші», а мені у відповідь — «ми вчора нагородили учасників конкурсу, дякуємо за підтримку анонімних спонсорів». 

Та головне тут — показати алгоритм правильного спілкування з місцевою владою. От по тій же “Калюжі” — це вулиця Городищенська, там є жителі, там є закріплені депутати. Здавалося б вони мають бути локомотивом. Але ж ні…

Далі текст звернення, який доповнить, можливо для когось не зрозумілий вступ:

ТУТ СТАНДАРТНА «ШАПКА»

Відмітка Штамп про отримання (копія собі на руки, щоб там якось щось не сталося)


Буде відповідь, не буде відповіді, буде відповідь неповна чи не по суті, або затягнеться час підготовки відповіді — це відповідь у будь-якому разі. З будь-якої дії/бездіяльності можна робити висновки, і це підстава для наступних кроків. Якщо є бажання крокувати. 100лайковий-на100коментів хайп у фейсбуці залишає нас на місці, і, що головне, незрозуміло хто крайній.

P.S. Нагадаю, якщо ви звертаєтеся до міського голови, а вам дають відповідь директора якогось комунального підприємства, то це треш і неправильно (бачив таку “фішку” в дії). Хай в канцелярії вмонтовують у відповідь міського голови кого завгодно, і що завгодно, якщо є така потреба.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини