Скільки нас буде у 2030 році: прогноз демографів

Демографічна ситуація в Україні вкрай невтішна вже багато років.

За попередніми прогнозами демографів населення України до 2030 року становитиме 36 млн осіб, однак, зараз стає зрозуміло, що ця цифра буде набагато меншою.

Про це в коментарі УНН розповіла Директор Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи НАН України Елла Лібанова.

«Україні потрібно зосередитися на тривалості життя населення. В Японії теж населення скорочується з 2011 року безперервно. Десять років скорочується, але дотепер я не бачила там з цього приводу істерик. А подивіться на їх тривалість життя. Депопуляція в Україні буде йти, ми прогнозували цифру 36 млн на 20-30 рік, але зараз вже ясно, що буде менше », – розповіла Лібанова.

Але демограф не вважає скорочення чисельності населення першорядною проблемою.

«Але, ще раз повторюся: проблема не в чисельності населення, а в бідності, у нерівності, в ганебному для суспільства якості життя більшості пенсіонерів. Скорочення населення – це погано, тому що люди їдуть, люди живуть мало, живуть погано, нещасливо», – пояснила Лібанова.

За словами демографа, якщо ініційовані владою програми по збереженню здоров’я українців будуть реалізовані, як годиться, то через 5 років ми побачимо збільшення тривалості життя українців.

Вона також додала, що територія України без населення точно не залишиться.

«Потрібно розуміти і те, що країна в центрі Європи в хорошій природно-кліматичній зоні з прекрасними ресурсами не буде пустелею. Питання в тому, хто тут буде жити», – заявила Лібанова.

Нагадаємо:

У 2019 році тодішній міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет заявив, що згідно з електронним переписом населення в Україні проживає 37,29 млн осіб. До слова, соціальні показники державного бюджету розраховуються виходячи з цифри 38 млн осіб.

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини