Малинські хроніки: «Сергій та Юрко Миклухи-Маклаї на головній вулиці стріляли в людей…»

Миклухо-Маклай — одна з візитівок Малина. Але окрім знань про великого мандрівника, ми мало знаємо про саму родину, яка й проживала у нашому місті.

У газеті «Рада», за жовтень 1913 року, ми натрапили неочікувану новину: 

«Душогубство у Малині

У Малині, Радомисльського повіту (на Київщині) 13 октября пьяні поміщики Сергій та Юрко Миклухи-Маклаї на головній вулиці стріляли в людей, які гуляли в городі, і вбили двох євреїв, а двох тяжко поранили. Після цього натовп людей почав робити над душогубами самосуд. Поліція Маклаїв арештувала»

Очевидно, йдеться про дітей Сергія Миколайовича Миклухи, який помер 1895 році, а у 1865—1895 роках був дільничним мировим суддею в Малині.

Про Юрка та Сергія відомо мало. Старший, Сергій, народився 1890 році та прожив 72 роки. Юрко народився в 1892 році. Помер, чи загинув, 26-ти річним у 1918 році. Причина смерті невідома.

Тож стрілянину вчинили хлопці у віці 21 та 23 роки. На інформацію про те, чим закінчилася справа, ми не натрапили.

У популярних дореволюційних газетах Малин неодноразово згадувався через різні нещасні випадки. Цими дописами, з газети «Рада», доповнимо сумну тему.

Квітень 1911 року:

«Пожежа. На другий день велидних свят о 3 год. ранку в Малині, на Київщині счинилась пожежа. Згоріло, як нас сповіщають, шість хат зо всіма будівлями, господарським майном, хлібом. Декілька господарів лишились навіть без одежи, бо вискочили із сем’ями в чім були. Збитки великі. Пожежу тушила місцева вільна дружина. Треба зауважити, що на протязі місяця це цетверта пожежа. Підозрівають, що всі пожежі стались од підпалу»

Липень 1911 року:

«З Київщини. Нещастя.
У Малині недавно незумисне застрелився гімназист, син директора папірної фабрики — Шендзиховський. Нещастя скоїлось через необережне поводіння з рушницею.»

Березень 1912 року:

«Окремо треба поставити нещасливий випадок з 5 робітниками в м. Малині, на Київщині. Там, переправляючись у човні через ставок, утопились п’ятеро робітників місцевої папірної фабрики. Це, розуміється, «власна необережність», але може бути, що пильне слідство викрило б і инших винуватців катастрофи.»

«Рада» — щоденна політична, економічна і літературна україномовна газета. Виходила з вересня 1906 р. по липень 1914 р.

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини