Малинські хроніки: «Почтальон написал письмо съ заявленіемъ, что решилъ покончить жизнь самоубійствомъ…». Або «Санта Барбара» 1907 року

Якби в 1907 році існували кіносценаристи, то, можливо, взяли б цю історію для написання «мильної опери», бо тут вам і розтрата, і револьвер, і арешт…

Але, вочевидь, цю історію тільки довго обговорювали в невеликому Малині, додаючи, як ведеться, своїх вигаданих подробиць та ще потрапила на сторінки найпопулярнішої в ті часи газети.

Ось що писав кореспондент газети «Киевлянин» у лютому 1907 року.

«М. МАЛИНЪ. Радомысльскаго уезда. (Кopp.«Киевлянина»).

Недавно начальникъ Малинской почтово-телеграфной конторы командировалъ на железнодорожную станцію «Малинъ» почтальона Іосифа Рыженко для сдачи и получения почты. Сопровождал почтальона полицейский стражникъ Германчукъ.

На вокзале почтальонъ, до прибытия почтоваго поезда, проводил время у буфета и достаточно выпилъ. Когда поездъ пришелъ на станцію, почтальон сдалъ привезенную имъ почту, получил прибывшую и затемъ отправился в буфетъ.

Выйдя со станціи, почтальон былъ уже изрядно пьянь, но, не взирая на это, от взялъ с собою на дорогу бутылку водки и бутылку коньяку, причемъ заплатилъ за напитки деньгами, взятыми изъ вскрытаго казеннаго денежнаго пакета на сумму 1645 рублей.

Въ м. Малинъ, не доезжая почтоваго отделенія, почтальон слез с саней, передал почту стражнику, причемъ далъ ему пачку кредитныхъ билетовъ и просилъ передать все начальнику отделенія, заявивъ, что отправляется к доктору, такъ какъ чувствуетъ себя больнымъ.

Еще будучи на ст. «Малинъ» почтальон написал начальнику почтоваго отделенія письмо съ заявленіемъ, что решилъ покончить жизнь самоубійствомъ и это письмо также просилъ стражинка передать начальнику.

Получивъ отъ стражника почту и письмо почтальона Рыженко, начальникъ отделенія заявилъ объ этомъ случае полиціи. Полиція нашла Рыженко в пивной Анны Кульчицкой. Почтальон, совершенно пьяный, сидел за столом и пилъ пиво, а на столе передъ нимъ лежал револьверъ со взведеннымъ куркомъ.

Рыженко был арестованъ. Оказалось, что общая сумма произведенной имъ растраты равняется 107 рублей. Кроме Рыженко, впредь до выясненія дела, арестованы стражникъ Германчукъ и Анна Кульчицкая.»

Щоб зрозуміти, яку розтрату вчинив поштар Іосиф Риженко, наведемо деякі цифри. 

Найменші оклади на початку XX століття були у молодших чинів державних службовців в розмірі 20 рублів на місяць.

Стільки ж отримували прості службовці пошти, земські вчителі молодших класів, помічники аптекарів, санітари, бібліотекарі і т.д.

Набагато більше отримували лікарі, наприклад, в земських лікарнях у них було платню 80 рублів, у фельдшерів 35 рублів, а завідувач лікарнею отримував 125 рублів на місяць.

У маленьких сільських лікарнях, де в штаті був всього один фельдшер, то він отримував зарплату 55 рублів. Вчителі старших класів в жіночих і чоловічих гімназіях отримували від 80 до 100 рублів на місяць.

Начальники поштових, залізничних, пароплавних станцій у великих містах мали місячні оклади від 150 до 300 рублів. 

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини