Ми повертаємося до пройденого, здавалося б, етапу. Можливо тому, що у вчорашньому дні лишилося чимало невикористаного, знехтуваного. Йдеться про резерв ідей та пропозицій, застосування і розвиток яких зробили б Малин привабливішим.
Тому сьогодні пропонуємо ще раз прислухатися до ідей креативної пані, підтримати їх, коли знову стане актуальним тема брендування Малина, туристичної привабливості і респектабельності міста.
Наталія Вербицька, дизайнерка
Вважаю, що брендувати потрібно саме образ Малуші і ніщо інше. Пояснюю чому.
Малуша поєднує у собі ряд сильних концепцій: мати Володимира Великого — жінка, яка народила хрестителя Русі.
Донька Князя Мала — статус додає благородні риси до образу.
Ключниця Княгині Ольги — довірена і відповідальна особа.
Жінка — маркетинговий момент, оскільки до правильно сформованого образу жінки тягнуться цільові аудиторії: від малюків і підлітків до жінок/чоловіків, людей похилого віку.
А тисячолітня історія образу? Хто не знає своєї історії, не має майбутнього.
Країни і міста світу відомі саме своєю історією, цінують її та адаптують під сприйняття сучасного споживача. Чим глибше у віки, тим краще. Образ може переплітатися легендами та цікавими переказами. Малуша існуватиме поза часом.
Символом бренду можуть стати ключі. Бо мають сильний підтекст. Відкривати. Довіряти. Підбирати. Низка (в’язка). Відкривати щось нове чи таємниче, знаходити істину. Довіряти чи давати на збереження іншій людині — принцип здорової взаємодії між людьми. Підбирати можливі варіанти розвитку подій та обирати найкращий.
Низка — принцип роботи в команді. Коли кожен, як окремий ключ, має своє призначення, але тримається у в’язці з іншими, оскільки всі разом є частиною чогось одного, цілісного і важливого.
Тобто кожен, хто народився, живе, приїхав до Малина, відкриє його для себе у свій час тільки зі своєї особистої сторони: «Відкрий свій Малин», «Знайди/підбери свій ключ від Малина», «Відкрий Малин для себе» і т. д.
Декоративна цінність символу «ключ» — форма ключів періоду Київської Русі достатньо цікава та стримана, що дозволяє розробити безліч дизайнів для об’ємної сувенірної продукції — магнітиків, брелоків, сувенірних ключів (статуеток) для почесних громадян чи шанованих гостей міста; принтів для друку на дрібній сувенірній продукції — від обкладинок для паспорта до наліпок, блокнотів до зображень на кавових паперових стаканчиках, невеликих текстильних виробах на зразок еко-сумочок чи сумочок для окулярів тощо; створення складних цікавих композицій та сюжетів принтів у стилі поп-арт для друку на футболках, кепках, світшотах.
Такий підхід популяризуватиме бренд і символ міста серед підлітків і молоді.
Для популяризації бренду і символу міста серед найменших бажано створити казку-легенду… Проілюструвати таку невеличку книжечку та видати її.
Бажано створити також м’яку ляльку — маленьку Малушу. Використати природні матеріали та машинну вишивку. Таким чином Малуша буде відома майбутнім малинчанам з їхнього народженням.
Любов до міста та його історії потрібно виховувати з раннього дитинства. Якщо частина поколінь уже втрачена, то варто виростити нове покоління, яке по-справжньому любитиме та цінуватиме свій історичний дім.
Взагалі, брендування — надзвичайно важливий процес і потребує залучення фахівців своєї справи. Власними силами тут не обійтися. Погоджений концепт у майбутьому треба передати графічному дизайнеру, який забрендував уже не одне місто і знає всі нюанси у розробці сучасного логотипу — легкого і зрозумілого для сприйняття.
Малину б не завадив і стилізований власний шрифт у майбутньому. А це все чималі кошти.
Для швидкого сприйняття бренду на слух варто ввести у продаж продукт, де звучить ім’я Малуші, у всі кав’ярні міста, на зразок «Печиво від Малуші», «Узвар Малуші», «Трав’яний збір Малуші» і так далі. Так бренд приживеться швидше, бо споживач щодня читатиме його у переліку своїх улюблених смаколиків. Отже, моя позиція: бренд міста — Малуша, символ бренду — ключі.