Скеля Чацького під Житомиром – місце, яке приваблює туристів та є мрією кожного фотографа.
Під Житомиром, на березі річки Тетерева, стоїть гранітна скеля з каменем у формі людської голови, яка нагадує Швейцарію. Скеля – Голова Чацького – пам’ятка природи, що утворилася в результаті вивітрювання гранітних порід. Вона існує значно більше років, навіть тисячоліть, аніж саме місто Житомир.
Довкола Голови Чацького завжди існувало чимало легенд, пов’язаних з її іменем. Згідно з однією із них, козак Чацький, якого переслідували польські вояки, не маючи шансів на порятунок, стрибнув разом із конем у річку Тетерів і загинув.
Свою сучасну назву – Голова Чацького – скеля отримала в XIX ст. від імені польсько-російського ліберального діяча Тадеуша Чацького (1765-1813), відомого вченого.
Сам Тадеуш був організатором мережі навчальних закладів на Волині. Крім того Тадеуш Чацький був фундатором відомого Кременецького ліцею, на базі якого було сформовано два відомих українських навчальних заклади – університет Св. Володимира у Києві (нині національний університет Т.Г.Шевченка) та Волинську гімназію у Житомирі (на її базі створено Житомирський державний університет ім. Івана Франка).
До теми: Погода у Малині на вихідні: стигле літо під хмарами
Того, хто бачив житомирську скелю, при погляді на портрет Чацького вражає схожість його характерного профілю (крутого високого лоба, орлиного носа) з обрисом кам’яної «голови». Але примхи природи було б не досить, щоб стрімчак над Тетеревом став величним пам’ятником вченому і педагогу. У топонімію його ім’я могло увійти тільки завдяки тому, що, як писав у 1900 р. краєзнавець М. М. Трипільський, Тадея Чацького «знала вся Волинь» Скеля «Голова Чацького» стала символом Житомира.
Читайте також – Куди поїхати на вихідні: житомирські Мальдіви. Раніше ми готували підбірку популярних локацій для одноденних поїздок на вікенд.
За матеріалами: kolokray.com.