Як грант на 50 тис. доларів змінить малинську «первинку»: розмова з головним лікарем

У рамках гранту для медзакладу вже закупили нову техніку, на етапі закупівлі також електрокардіографи, холтер, білірубінометр тощо

Ще на початку року керівництво малинської «первинки» проанонсувало важливі зміни, які чекають на медзаклад вже найближчим часом. Йшлося про те, що КНП «Малинський Центр первинної медико-санітарної допомоги» має всі шанси стати одним із переможців гранту на отримання 50 тисяч доларів від USAID. У березні перемога підтвердилася і Центр таки зміг вибороти ці 50 тис. дол. У гривневому еквіваленті – це приблизно 1 млн 840 тисяч (за курсом 36,8 грн за долар).

За умовами, цей грант має допомогти розширити спектр послуг та запровадити так званий «пацієнтоорієнтований підхід».

Про те, що ж зміниться для пацієнтів медзакладу, про які нові послуги йдеться і як багато така сума може змінити на рівні «первинки» малого міста – у короткому інтерв’ю із головним лікарем КНП «Малинський центр первинної медико-санітарної допомоги» Олександром Андрійцевим.

– Олександре Миколайовичу, 50 тисяч доларів, враховуючи актуальні потреби медзакладу, — це багато чи мало?

– Це не так багато, як здається, але це достатньо, щоб почати змінюватися.

– Розкажіть про те, які зміни чекають на Центр?

– Грант направлений на два основні напрямки: перше – це навчання персоналу нових навичків; друге – закупівля обладнання, яке допоможе покращити рівень послуг і розширити перелік цих послуг.

Скажу важливу річ. Ми теж спочатку, коли тільки подавали заявку, орієнтувалися більше на матеріальну сторону, але згодом, коли почали відвідувати тренінги, навчання, зрозуміли, що не менш важливіший насправді інший момент — освітній.

У рамках цього гранту нас вчать повністю перезавантажити стосунки в колективі. Основне завдання грантодавців – це навчити нас мислити по-іншому та по-іншому будувати стосунки з пацієнтами і між собою. Один з пунктів – це зростання ролі медичних сестер. Тепер ми стараємося працювати за принципом рівні з рівними.

– Олександре Миколайовичу, що вже вдалося придбати?

– Ми купили нову техніку – чотири системні блоки, два ноутбуки, принтери, три смартфони тощо.

Такі смартфони закупили на потреби медзакладу

Окрім цього, на етапі закупівлі у нас два маніпуляційні столики, 15 кардіографів, 15 глюкометрів, а також білірубінометр. Придбаємо ще ЕКГ-холтер, він дозволяє відстежувати роботу серця протягом певного проміжку часу. Це пристрій є далеко не в кожній лікарні.

Наші лікарі вчаться зараз методам діагностики шкірних захворювань, зокрема, меланоми.

– А ремонти плануються?

– По гранту є деякі обмеження, зокрема, ми не можемо, наприклад, планувати якісь глобальні ремонти, але маємо у планах закупівлю меблів, деякі дрібні ремонтні роботи та облаштування кімнати відпочинку для медиків. На двох поверхах вже встановили кулери з питною водою для пацієнтів.

Тобто, це такі маленькі кроки, які допомагають нам ставати кращими й ефективнішими.

– На який час розрахований грант?

– До вересня місяця. Весь час триває навчання і наші працівники регулярно відвідують ці заняття. Під час лекцій говорять про емоційне вигорання, стресові ситуації, самодопомогу, стосунки в колективі тощо.

Наразі у нашому Центрі працюють 137 працівників. Як мені здається, завдяки цьому гранту вони побачили для себе нові можливості.

Також нещодавно ми подали заявки на два грантові проєкти, які стосуються розвитку комунікацій, надання допомоги дітям. Але більш детально про це зможу розповісти, коли отримаємо позитивне рішення.

Розмовляла Олена ПЕТРЕНКО

Олена Петренко
Олена Петренкоhttps://malyn.media/
Редакторка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини