Вакцинація дітей у Малині: скільки щепили, хто відважується та як перенесли

Від кінця листопада антиковідне щеплення отримали майже 50 дітей з Малинщини

У жовтні Міністерство охорони здоров’я офіційно дозволило щеплювати дітей. Вакцинувати проти Covid-19 можна усіх, кому виповнилося 12. У Малинській громаді наймолодших мешканців почали вакцинувати вкінці листопада.

Журналісти MALYN.MEDIA запитали у лікаря-педіатра, завідувачки Амбулаторії загальної практики сімейної медицини №2 Тетяни Ковалінської про те, скільки щепили дітей і чи не було в них ускладнень.

Станом на 16 грудня на Малинщині вакциновані 48 дітей. Зокрема, шестеро з них вже отримали дві дози, відтак вважаються повністю вакцинованими. Більшість вакцинованих – старші 15 років. І лише чотирьом – від 12 до 15 років.

«Вакцину можуть отримати діти, яким виповнилося 12 років. Важливою умовою є наявність в них усіх рутинних щеплень. Тобто, якщо ваші син чи донька не мають щеплення від краснухи, то ми не маємо права допустити їх до антиковідної вакцинації. Також відмовити можуть, якщо у дитини ГРВІ чи банальна простуда. Тобто для вакцинації треба бути здоровим», – каже Тетяна Ковалінська.

Щоб зробити щеплення дитині, потрібно звернутися у реєстратуру. Втім, співрозмовниця радить все-таки записуватися через педіатра чи сімейного лікаря дитини.

«Медики запишуть на вакцинацію, узгодивши з вами зручні час і дату, і дадуть направлення. Оскільки охочих дітей не так багато, то ми намагаємося їх групувати на певний день. Попередньо дзвонимо і попереджаємо, бо може бути таке, що дитина записалася, але навчається в іншому місті чи захворіла», – каже вона.

З її слів, на щеплення проти COVID-19 приходять діти вже вакцинованих батьків. Якщо ж батьки не зробили досі щеплення, то й діти їхні також без вакцини.

«Ми нікого не змушуємо. Усі приходять по своїй волі. Та й змусити важко. Ось вчора пропонували матері вакцинувати дитину, але вона одразу відмовилася. Каже, що й сама відважитися не може, не говорячи вже про дитя», – каже завідувачка.

Принагідно вона зазначила, що зараз на Малинщині на коронавірус хворіють 16 дітей. Вісім з них на амбулаторному лікуванні. Медик пояснює, що є також багато випадків, коли діти переносять хворобу безсимптомно. І позитивний тест у них підтверджують випадково.

За час епідемії дітей з Малинщини також госпіталізовували у лікарню, проте перебіг хвороби був середнього ступеня тяжкості. І через 4-5 днів їх виписували додому.

«Навіть до ШВЛ не доходило. На щастя, випадків смертності серед дітей Малинщини також не було. Взагалі – вакцинуватися чи не вакцинуватися – це вибір кожного. Втім, я не приховую, що і сама вакцинувалася, і дитина моя, якій 19 років, також має дві дози. Ризики від щеплення куди менші, ніж ризики від ускладнень після ковіду. Ми також не фіксували ускладнень після щеплень», –  підсумовує Ковалінська.

Вакцинацію Comirnaty від Pfizer/BioNTec роблять двічі з інтервалом 21-28 діб. Щеплення дітей проводяться лише за згоди батьків.

Протипоказаннями до щеплення є серйозні алергічні реакції на один із компонентів вакцини. Не рекомендують щеплення дітям, які перенесли міокардит або перикардит.

Краще відкласти вакцинацію проти Covid-19 також тим дітям, які перенесли мультисистемний запальний синдром. Також, як зазначалося вище, щеплення не проводять у період ГРВІ.

Раніше ми писали, що вакцинальний центр у Малині переїхав у нове приміщення.

Читайте також – Як у Малині отримати довідку про протипокази до вакцинації від COVID-19: розповідають медики.

Олена Петренко
Олена Петренкоhttps://malyn.media/
Редакторка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини