Зафіксували понад 50 випадків скарлатини протягом двох останніх місяців
У Коростені станом на 24 листопада склалась напружена епідемічна ситуація по захворюваності на скарлатину. У ліцеях та дошкільних навчальних закладах реєструються як поодинокі випадки захворювання, так і групові.
Про це повідомив ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України».
У зв’язку з цим 24 листопада був проведений семінар для медичних сестер закладів освіти з питань профілактики скарлатини та заходів щодо недопущення розповсюдження цього захворювання серед дитячого населення.
Також в Коростені 24 листопада провели засідання надзвичайної протиепідемічної комісії.
Ухвалили такі рішення:
- заклади загальної середньої освіти, де реєструються випадки даного захворювання перевести на дистанційну форму навчання учнів 1-11 класів;
- проведення протиепідемічних та організаційних заходів в закладах освіти;
- проводити активну санітарно-освітню роботу серед населення.
Крім того, міський голова видав розпорядження «Про впровадження протиепідемічних заходів».
Нагадуємо:
Скарлатина — гостре антропонозне інфекційне захворювання групи стрептококових інфекцій, яке проявляється інтоксикацією, гнійним ураженням мигдаликів ротоглотки та характерним висипом.
На скарлатину найчастіше хворіють діти віком 5–15 років.
Джерело інфекції — хвора людина чи бактеріоносій.
Шлях передавання — повітряно-краплинний. Краплі формуються під час кашлю, чхання і навіть розмови хворого. Вони розлітаються на 0,5–1,5 м від інфікованої людини.
Сезонність – осінньо-зимовий період, коли більша скупченість населення та знижений імунітет.
Інкубаційний період становить 7 днів.
Несвоєчасне звернення за медичною допомогою при скарлатині призводить до складних наслідків, таких як міокардит, захворювання нирок, нервової системи та мозку тощо.