Мешканці Малинщини  зможуть стати донорами і безплатно пройти обстеження

У місті працюватиме виїзна бригада обласного центру крові

Наступного тижня, 2 квітня, у Малин приїде виїзна бригада Житомирського обласного центру крові. Мешканців громади запрошують долучитися до донорської акції і здати кров. До слова, кров, яку зібрали під час минулих зборів, передали на потреби військових.

Про дату збору повідомила Малинська міська рада.

«Збір крові проводитиметься у приміщенні Центру культури і дозвілля за адресою: м. Малин, вул. Грушевського 16. Чекаємо на свідомих жителів громади, віком від 18 років та без медичних протипоказів», — йдеться у повідомленні.

Кожен донор отримає безкоштовне обстеження на визначення групи крові та резусу, рівень гемоглобіну, аналіз на маркери ВІЛ, СНІД-інфекції, гепатиту В, С і сифілісу та дослідження на антитіла щодо Covid-19. Окрім цього, донору надається офіційно два оплач увальні вихідні: перший – в день здачі крові, другий день донор зможе взяти на роботі протягом року.

Поділитися кров’ю можуть всі охочі віком від 18 до 60 років, вагою не менше 50 кг, зростом не менше 150 см. І які не мають хронічних захворювань та інфекційних хвороб. Протипоказаннями є низький гемоглобін та критичні дні у жінок.

Напередодні рекомендують виключити з раціону жирну їжу. Натомість краще вживати відварені м’ясо та рибу, каші, картоплю, овочі, а також фрукти, соки, компот, житній хліб. У день здавання крові необхідно з’їсти легкий сніданок: чай або сік, печиво, білий хліб.

У кожного донора забирають по 450 мл крові, яку згодом розділяють на плазму та еритроцити. При собі обов’язково потрібно мати паспорт та ідентифікаційний код.

«Взагалі здавати кров – корисно для організму. Це знижує ризик розвитку злоякісних пухлин та виникнення тромбозу. Донори також менше хворіють», – пояснювала нам раніше Алла Котюк, завідувачка відділу заготівлі крові Житомирського обласного центру крові.

Читайте також — «Будуть використовувати для поранених воїнів»: малинці за один день здали 34 літри крові. ФОТО

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини