«Будуть використовувати для поранених воїнів»: малинці за один день здали 34 літри крові. ФОТО

До акції донорства долучилися 76 мешканців громади

Сьогодні, 18 липня, у Малині відбувала виїзна акція, під час якої можна було стати донором крові. Спеціально для цього у місто приїжджав Житомирський обласний Центр крові. Організували такий захід у Центрі культури та дозвілля.

Усього до акції долучилися 76 мешканців громади, які разом здали близько 34 літри крові, пише мерія.

Алла Котюк, завідувачка відділу заготівлі крові Житомирського обласного центру крові, прокоментувала MALYN.MEDIA сьогоднішній виїзний збір і розповіла, що зібрану кров передадуть для наших порених воїнів.

«34 літри – це доволі гарний результат як для одного такого забору. Загалом від донорів забирають по 450 мл крові, яку згодом розділяють на плазму та еритроцити. Одна порція може врятувати в середньому три життя. Якщо помножити ваших 34 літри на три, то отримаємо понад сотню життів», — підкреслила Алла Котюк.

Вона також наголосила, що після здачі зібрану кров ще, звісно, ретельно перевіряють у спеціальній лабораторії.  Якщо жодних загроз не знайдуть, передадуть медикам, на потреби пацієнтів. У час війни кров використовують для порятунку наших воїнів.

Усю кров потім ретельно перевіряють у лабораторії

«Здавати кров у мирний час – це позитивна донорська акція, у час війни – це ще й певною мірою волонтерство. В умовах збройної агресії рф проти України питання забезпечення надійних запасів донорської крові та її компонентів є одним з найважливіших питань стратегічного характеру. До того ж здача крові знижує ризик розвитку злоякісних пухлин та виникнення тромбозу. Донори також менше хворіють», – пояснює Алла Котюк.

Нині кожен донор також отримує безплатне обстеження на визначення групи крові та резусу, рівень гемоглобіну, аналіз на маркери ВІЛ, СНІД-інфекції, гепатиту В, С і сифілісу та дослідження на антитіла щодо Covid-19 і 2 оплачуваних вихідних дні.

До слова, поділитися кров’ю можуть всі охочі віком від 18 до 60 років, вагою не менше 50 кг, зростом не менше 150 см. І які не мають хронічних захворювань та інфекційних хвороб. Протипоказаннями є низький гемоглобін та критичні дні у жінок.

Напередодні рекомендують виключити з раціону жирну їжу. Натомість краще вживати відварені м’ясо та рибу, каші, картоплю, овочі, а також фрукти, соки, компот, житній хліб. У день здавання крові необхідно з’їсти легкий сніданок: чай або сік, печиво, білий хліб. У кожного донора забирають по 450 мл крові. При собі обов’язково потрібно мати паспорт та ідентифікаційний код.

Як писало наше видання, восени малинці під час такого донорського збору здали 21 літр крові всього за кілька годин.

Олена Петренко
Олена Петренкоhttps://malyn.media/
Редакторка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини