«Калюжна» епопея: апеляційний суд не підтримав плани бізнесменів на розробку кар’єру

Міндовкілля відстояло свою позицію у суді другої інстанції

Триває судовий розгляд справи щодо розробки кар’єру на місці популярної локації відпочинку у Малині — «Калюжі».

Нагадаємо, що після відмови Міндовкілля у висновку з оцінки впливу на довкілля (а без цього документа підприємці не зможуть розпочати видобуток граніту), ТОВ «БМ ГРАНІТ-У» звернулося до суду. Все передбачувано: вимагали скасувати рішення профільного Міністерства та нарешті видати їм бажаний висновок з ОВД.

У грудні 2023-го Житомирський окружний адміністративний суд прийняв рішення, яким таки задовольнив вимогу бізнесменів та зобов’язав «кривдників» виконати бажання позивачів.

Але Міндовкілля з таким рішенням не погодилося і подало апеляційну скаргу. Тоді апеляційний суд ухвалив витребувати з Житомирського окружного адміністративного суду цю адміністративну справу…

І ось, днями, 21 березня, Сьомий апеляційний адміністративний суд своєю постановою скасував грудневе рішення Житомирського суду та став на бік Міністерства.

До речі, у матеріалах суду деталізують причини відмови у висновку — у єдиному реєстрі ці дані були закриті через воєнний стан.

Так, Міністерство пояснює, що «наявна інформація у звіті дані з оцінки впливу планованої дiяльностi позивача не відповідає вимогам законодавства, не дає можливості повною мірою дослідити вплив на довкiлля та визначити допустимiсть провадження планової діяльності, визначити екологічні умови її провадження, а саме:

— порушення Товариством встановленої законодавством процедури здійснення оцінки впливу на довкілля, у тому числі порядку інформування громадськості та порядку проведення громадського обговорення і врахування його результатів;

— неусунення чи усунення не в повному обсязі заявником причин, що стали підставою для попередньої відмови:

— відсутні дослідження впливу планової діяльності на види і оселища, занесені у список, що підлягають охороні в об’єкті Смарагдової мережі;

— не надано матеріалів, які б підтверджували безпеку руху поїздів при здійсненні планової діяльності;

– виявлення в документах, поданих Товариством неправдивих відомостей;

у звіті з оцінки впливу на довкілля Товариством наведено неправдиві розрахунки викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, оскільки не враховано всі джерела викидів.

Аргументи, які надало ТОВ на свій захист, для колегії суддів апеляції виявилися недостатніми. У результаті — апеляційну скаргу Міністерства захисту довкілля задовольнили, а рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 18 грудня 2023 року — скасували.

Зазначимо, що це рішення адвокати бізнесменів ще можуть оскаржити у суді третьої інстанції, через касацію.

По темі: Калюжне дно 2024: чорне — це біле. Проблема з можливою розробкою кар’єру нікуди не ділася

Олена Петренко
Олена Петренкоhttps://malyn.media/
Редакторка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини