140 мешканців Малинщини стали донорами для військових

Зібрали близько 63 літрів крові

У вівторок, 2 квітня, у Малин вкотре працювала виїзна бригада Житомирського обласного центру крові. До донорської акції долучилися 140 жителів нашої громади. І це найбільша кількість за усі рази.

Про це повідомила Малинська міська рада.

«Сьогодні жителі громади завітали до Центру культури та дозвілля, щоб стати донорами крові для військових. Понад 140 осіб прийшли здати кров для наших Захисників. Це один з найвищих показників з часу роботи виїзної бригади у Малині.

Люди ставали в чергу з самого ранку, проте вона рухалася швидко. В оформленні документів медикам допомагали працівники Центру культури та відділу охорони здоров’я», — повідомили у мерії.

Загалом від донорів забирають по 450 мл крові, яку згодом розділяють на плазму та еритроцити. Відтак у Малині зібрали орієнтовно 63 літри крові. Одна порція може врятувати в середньому три життя. Якщо помножити на три, то отримаємо близько двох сотень врятованих життів.

У Житомирському обласному центрі крові уточнюють, що після здачі зібрану кров ще, звісно, ретельно перевіряють у спеціальній лабораторії.  Якщо жодних загроз не знайдуть, передадуть медикам, на потреби пацієнтів. У час війни, як згадували, кров використовують для порятунку наших воїнів.

Нині кожен донор також отримує безплатне обстеження на визначення групи крові та резусу, рівень гемоглобіну, аналіз на маркери ВІЛ, СНІД-інфекції, гепатиту В, С і сифілісу та дослідження на антитіла щодо Covid-19 і 2 оплачуваних вихідних дні.

До слова, поділитися кров’ю можуть всі охочі віком від 18 до 60 років, вагою не менше 50 кг, зростом не менше 150 см. І які не мають хронічних захворювань та інфекційних хвороб. Протипоказаннями є низький гемоглобін та критичні дні у жінок.

Напередодні рекомендують виключити з раціону жирну їжу. Натомість краще вживати відварені м’ясо та рибу, каші, картоплю, овочі, а також фрукти, соки, компот, житній хліб. У день здавання крові необхідно з’їсти легкий сніданок: чай або сік, печиво, білий хліб. У кожного донора забирають по 450 мл крові. При собі обов’язково потрібно мати паспорт та ідентифікаційний код.

Під час минулих донорських акцій у Малині збирали приблизно удвічі менше крові.

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини