В Ірпені розгорівся конфлікт навколо мера: команда звинуватила Маркушина у корупції

Міський голова на фоні скандалу вийшов із партії, від якої балотувався

Останні дні в Ірпені — політично напружені. Учора, 1 квітня, стало відомо, що заступники міського голови та депутати від фракції «Нові Обличчя» заявили про недовіру меру Ірпеня Олександру Маркушину. Причина, з їх слів, дослівно така: розкрадання місцевого бюджету через оформлення на роботу «мертвих душ» та побори й відкати із заробітних плат працівників Ірпінської міськради та працівників виконкому.

Про це заявив голова партії «Нові Обличчя» Володимир Карплюк — у минулому міський голова Ірпеня та відомий на Київщині забудовник.

«Під час проведення попереднього аудиту було виявлено, що заробітна платня начальниці відділу кадрів Ірпінської міськради Тамари Халаім у 2023 році становила 5000 грн в день. До організації «зарплатної схеми» були причетні близько 40 працівників міськради. В цілому через маніпуляції з зарплатами за 23 рік у міста було вкрадено 17 мільйонів гривень», – повідомив Володимир Карплюк.

З його слів, депутати звернулися до мера з проханням пояснити «трудовий внесок» кадровиці та наближених до нього осіб й поставили запитання про те, чому ці кошти розкрадаються, а «не йдуть на ЗСУ та на відбудову».  

«Олександр Маркушин втік з фракції й потім «на випередження» опублікував заяву про вихід з партії «Нові Обличчя». Заява мера Ірпеня – не випередження, а запізніла реакція на вимогу депутатів міськради пояснити розкрадання міського бюджету.

Паралельно були проведені журналістські розслідування, у матеріали яких будуть передані до правоохоронних органів. Переконані, що після публікації розслідування не залишиться жодного депутата та мешканця, який захоче прикривати корупцію. Зі свого боку наша партія забезпечить максимальну взаємодію з правоохоронними органами, яким будуть надані докази мародерства у часи війни», — повідомив Володимир Карплюк.

До речі, ще у 2023 році Карплюк та Маркушин «світилися» на спільних фото (див. головне зображення).

Своєю чергою на фейсбук-сторінці мера Маркушина учора з’явився пост про вихід з партії «Нові обличчя». Саме від цієї політичної сили Маркушин прийшов до влади. Своє рішення аргументував «розбіжностями у баченні розвитку міста з головою партії».

«Я, Маркушин Олександр Григорович, Ірпінський міський голова, офіційно повідомляю про вихід з політичної партії “Нові обличчя” у зв’язку з розбіжностями у баченні розвитку міста з головою партії.

Дякую тим депутатам НО, які щиро і самовіддано продовжують працювати для мешканців. За це рішення на мене та членів моєї команди, працівників виконкому та КП останні місяці виливалося багато бруду. Ви всі давно це помітили. Зараз може политися ще більше проплачених провокацій та негативу, щоб затягнути мешканців у політичні війни керівництва партії НО проти мене», — заявив мер Ірпеня.

Одразу після цього Маркушин опублікував пост, в якому зняв із себе відповідальність за публікації у місцевому телеграм-каналі «Ірпінська міська громада – новини» та закликав читати офіційний канал мерії.

До речі, у реєстрі декларацій бачимо, що торік міський голова Ірпеня отримав майже мільйон гривень зарплати.

Катерина Гончаренко
Катерина Гончаренко
Журналістка, оглядачка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини