Буддійська мудрість від Малинської мерії: про блокування коментарів у фейсбуці

Відразу — це малинське ноу-хау

Офіційна сторінка Малинської міської ради у фейсбуці має 12 тисяч читачів. І на сьогодні — це найкращий інструмент для комунікації з громадою. Але проблема в тому, що наша мерія комунікує на цьому майданчику в односторонньому порядку. Оскільки швидкий зворотний зв’язок — коментарі під дописами — заблоковані. 

Зазвичай коментарі відкриті лише у повідомленнях про загиблих воїнів… Інколи є можливість прокоментувати щось загальнодержавне чи календарну подію. А от коли хроніка міського буття — зась. І дослівно там значиться таке: «Малинська міська рада обмежив(-ла) список людей, які можуть залишати коментарі до цього допису»

Схоже, у мерії переймають буддійську мудрість, яку уособлюють «Три мавпи»: нічого не бачу, нічого не чую, нічого не кажу. Або, як говорить українська народна мудрість: очі не бачать — серце не болить.

А, можливо, це норма для офіційних сторінок територіальних громад? Ми переглянули, що там у найближчих сусідів на Житомирщині, і з’ясувалося, що режим «три мавпи» — це ноу-хау тільки Малинської міської ради. 

Окрім заблокованих коментарів, Малин виділяється ще й наповненням сторінки. Є великий відсоток повідомлень з рубрики «про все на світі» —  новин, які не завжди стосуються місцевого самоврядування. Натомість дописів про нагальні проблеми громади — немає. 

Водночас, наприклад, у Звягелі після сесії деталізовано описують перелік проголосованих питань, даючи посилання на те, що для Малина поки що розкіш, — онлайн-трансляцію засідань. У Коростишеві регулярно інформують про засідання і порядок денний навіть постійних комісій, а також — протоколи засідань. І так далі… 

Для допитливих, хто хоче побачити унікальність Малина на власні очі, залишимо посилання на сторінки десяти громад.

Малин: https://www.facebook.com/MalynCityCouncil

Житомир: https://www.facebook.com/miskaradazt

Коростень: https://www.facebook.com/profile.php?id=61550465764313

Звягель: https://www.facebook.com/profile.php?id=100069400260681

Бердичів: https://www.facebook.com/Berdychiv.rada

Радомишль: https://www.facebook.com/radaOTG

Коростишів: https://www.facebook.com/miskaradakor

Овруч: https://www.facebook.com/ovruch.in.ua

Олевськ: https://www.facebook.com/OlevskTG

Народичі: https://www.facebook.com/Narodyc

Іршанськ: https://www.facebook.com/irshanskaOTG

Катерина Гончаренко
Катерина Гончаренко
Журналістка, оглядачка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини