Піротехніки показали, як розміновують територію навколо Старих Вороб’їв. ВІДЕО

Обстежити планують 12,5 гектарів

Впродовж двох тижнів піротехніки планують розміновувати територію навколо села Старі Вороб’ї Малинської громади.

Про це Суспільному розповів заступник начальника Головного управління ДСНС в Житомирській області Олег Держанівський.

За його словами, роботи з розмінування ділянки на північно-західній околиці села Старі Вороб’ї розпочалися на початку цього тижня. Артилерійські снаряди тут лишилися після активних бойових дій навесні 2022 року.

«На даній місцевості вогневого ураження зазнала логістична колона Збройних сил, яка перевозила боєприпаси до місця призначення. Відбулося детонування боєприпасів, – сказав Олег Держанівський. – Хочу нагадати про те, що на територіях тих громад, де були окуповані населені пункти або велися бойові дії, заборонено відвідувати лісові масиви, купатися у водоймах, тому що це небезпечно».

Знайдені боєприпаси (фото: Суспільне Житомир)

За словами Олега Держанівського, ймовірно забруднені території області сягають шести тисяч 400 гектарів.

«Станом на 30 червня 2022 року вже розміновані 300 гектарів земель, виявлені та знешкоджені дві тисячі 750 одиниць боєприпасів. Всю роботу із розмінування Житомирщини плануємо закінчити у третьому кварталі 2023 року», – каже Олег Держанівський.

Піротехніки працюють (фото: Суспільне Житомир)

У процесі розмінувань піротехніки виявляють артилерійські снаряди калібру 122 міліметри, і не тільки, розповідає начальник відділення групи піротехнічних робіт Олександр Павленко.

Олександр Павленко (фото: Суспільне Житомир)

«Взагалі на території Малинської та Народицької громад нашої області застосовувалися реактивні системи залпового вогню, такі, як “Ураган”. І більша частина з них – це касетні реактивні снаряди. Ми й досі багато знаходимо цих касетних елементів. Знешкоджуємо. Вони становлять велику небезпеку як для саперів, так і для цивільного населення», – каже Олександр Павленко.

Сюжет Суспільне Житомир

Виявлені снаряди відносять на майданчик тимчасового зберігання. Потім їх знешкоджують у спеціальному місці.

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини