У Малині судили дев’ятикласника: одне з покарань — прочитати «Сагайдачного»

Разом з товаришем хлопець обкрадав магазини «Аврора» та «Червоний маркет» у Малині

Перед судом постав неповнолітній мешканець Малинської громади, учень 9-го класу Луківського ліцею. Разом зі старшим товаришем влітку минулого року він здійснював крадіжки з місцевих магазинів. Поліції відомо про щонайменше чотири таких випадки.

У вироку Малинського районного суду пишуть, що 19 липня 2023 року, за годину перебування у магазині «Аврора», що на Грушевського, хлопці разом викрали товару на майже 1000 гривень. У списку бездротові навушники, автомобільний прикурювач, набір риболовних важків, автомобільний термометр тощо.

Вже 26 липня злодії «попрацювали» у Червоному маркеті. За 10 хвилин їм вдалося викрасти чоловічий гаманець, кілька наборів батарейок, лампочки та солодощі. Того ж дня за годину часу вони повернулися у магазин і викрали ще інший товар. Загальна сума збитків — 600 грн. Після цього знову зайшли в Аврору і вчинили крадіжку на ще «плюс» 500 грн…

Підлітка судили за ч.4 ст.185 ККУ — крадіжка вчинена у великих розмірах групою осіб.

Свою вину хлопець визнав і сказав, що щиро шкодує про вчинок. А також, за його версією, до злочину його схиляв старший товариш. Раніших судимостей підсудний не мав.

Суд ознайомився з усіма деталями та виніс рішення позбавити його волі на три роки. Але в кінцевому результаті, звільнив від покарання, залишивши підлітку іспитовий термін на один рік, під час якого від буде під наглядом і у випадку будь-якого проступку отримає суворіше покарання.

Його також зобов’язали прочитати твір «Сагайдачний»: ймовірно, йдеться про роман Андрія Чайковського, присвячений Гетьману Петру Конашевичу-Сагайдачному. До речі, таке покарання практикується суддями. Так, днями на Рівненщині суд зобов’язав чоловіка, який обікрав сестру, прочитати «Кайдашеву сім’ю».

Зазначимо, що будь-які крадіжки в час війни караються суворіше, ніж у мирний час. І вчинення злочинів проти власності в умовах воєнного стану є обставиною, що обтяжує відповідальність. Зокрема, крадіжка карається позбавленням волі від 5 до 8 років, а грабіж – позбавленням волі на строк від 7 до 10 років.

По темі: Малинський суд ув’язнив серійного злодія, а його неповнолітнього спільника відправив на психлікування

Катерина Гончаренко
Катерина Гончаренко
Журналістка, оглядачка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини