Малинський суд ув’язнив серійного злодія, а його неповнолітнього спільника відправив на психлікування

Днями винесли вирок двом мешканцям громади, які наживалися на чужому

Перед Малинським судом постали двоє крадіїв, яких звинувачували у крадіжці мопеда, мотоцикла та велосипеда. Один з них — із послужним кримінальним минулим, інший — неповнолітній.

Про це  повідомила пресслужба Малинського районного суду.

«9 січня 2024 року Малинський районний суд Житомирської області розглянув обвинувальний акт щодо двох мешканців міста Малина, які в період з червня по липень 2023 року вчинили ряд крадіжок чужого майна: мопеда, мотоцикла та велосипеда. При цьому один з обвинувачених є неповнолітній, а інший, знаючи про вік «напарника», запропонував вчинення злочинну», — йдеться в повідомленні.

Старший з компанії раніше двічі притягувався до кримінальної відповідальності. У 2021 році вироком Малинського районного суду його засудили за крадіжку, призначивши іспитовий термін на 2 роки… За цією ж статтею його судили й у 2022-ому році. Але це його не зупинило. І він не лише сам знову пішов на новий злочин, а й, згідно із матеріалами суду, спонукав до цього товариша, якому ще нема 18-ти.

З вироку суду, який знаходимо у реєстрі, дізнаємося деталі однієї із крадіжок. Так, 28 червня 2023 року близько 23 години біля магазину «Сонечко» на вул. 10 ОГШБ в Малині старший обвинувачений запропонував молодшому викрасти мопед. 29 червня близько першої години ночі обоє прийшли до подвір’я домоволодіння і звідти викотили мопед марки «DELTA» 2008 року виробництва. Вартість викраденого — близько 7000 грн.

«Неповнолітній обвинувачений під час вчинення кримінальних правопорушень міг усвідомлювати свої дії, проте не міг повною мірою керувати ними. У висновку експерт зазначив про те, що по своєму психічному стану обвинувачений П. потребує застосування щодо нього примусових заходів медичного характеру у виді амбулаторної психіатричної допомоги», — повідомляє пресслужба суду.

Оцінивши кожен доказ, суд визнав доведеною вину повнолітнього обвинуваченого у вчиненні злочинів та призначив покарання за сукупністю кримінальних правопорушень у виді 5 років 5 місяців позбавлення волі.

Щодо неповнолітнього обвинуваченого — суд визначив його обмежено осудним. І визначив покарання нижче від найнижчої межі: у виді 3 років 2 місяців позбавлення волі з випробуванням та іспитовим строком. Також його примусово призначили психіатричне лікування за місцем проживання.

Крім того, обоє сплатять по 2390 грн за судові експертизи.

По темі: На Малинщині 44-річний чоловік викрав з гаража чотири велосипеди

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини