Коростенські чорнобильці знову виходили на протест: вимагають зберегти доплати до пенсій

До присутніх з поясненнями виходив мер Володимир Москаленко

Учора, 23 квітня, напередодні 38-ї річниці Чорнобильської катастрофи (26 квітня 1986 р., — ред.) у Коростені відбулася чергова акція протесту проти того, щоб знімали чорнобильську зону та зменшували доплати.

Про це повідомила Коростенська міська рада.

Почалася акція близько 10-ї ранку. Як і раніше, більшість присутніх – пенсіонери, що занепокоєні ситуацією зі зменшенням відповідних доплат до пенсій. Пікетувальники зібралися біля стін міської ради з вимогою не забирати Чорнобильську зону та повернути їм доплати, які були встановлені за рішеннями судів.

Як зазначають учасники протесту, ухвалення нового держбюджету призвело до значного скорочення виплат. Розрахункова величина за рішеннями судів тепер становить 1600 грн, що значно менше, ніж раніше отримували пенсіонери.

Звертаючись до влади, чорнобильці наголошують, що вони вже й так постраждали внаслідок трагедії на ЧАЕС, і їм не потрібні додаткові труднощі. Доплати до пенсій — це те, що їм гарантує держава, і вони не збираються відмовлятися від них без бою.

До протестувальників вийшов міський голова Володимир Москаленко.

«Вчора (22 квітня, – ред.) в 15:30 у комітеті Верховної Ради України проходило розширене засідання за участі всіх причетних до цієї тематики,розповів присутнім міський голова Володимир Москаленко. — Наша робоча група брала участь. Три години обговорювали це питання».

З його слів, окремо міська рада Коростеня зверталася до вищої влади по цьому питанню: «Це питання ми винесли на сесію міської ради. Як один, усі проголосували звернення до Президента України та ВР з Кабінетом Міністрів, в якій порушуються норми закону та прописано, що ми вимагаємо від Уряду, як територіальна громада нашого міста. Відповідь є, що це питання буде вирішуватися».

Проте коростенці були не задоволені такою відповіддю. Спершу містяни цікавилися, чому на мітингу не присутній народний депутат Володимир Арешонков, який захищає права чорнобильців у Верховній Раді.

Вкінці всі присутні підписали складене звернення до Володимира Москаленка, Володимира Арешонкова, Кабінету Міністрів та Верховної Ради України з вимогою припинити обмеження виплат згідно з конституційним рішенням.

Протести у Коростені на цю тему тривають від минулого року. За цей час протестувальники збиралися на акції кілька разів.

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини