У Малині КП «Енергія» попередило, що повертає штрафи для боржників

Підприємство надає послуги з централізованого теплопостачання, водопостачання та водовідведення

Вкінці минулого, 2023-го, року Кабінет Міністрів скасував мораторій на відключення комунальних послуг та нарахування пені населенню. Нагадаємо, що він діяв з 5 березня 2022 року. Зараз надавачі послуг вже поступово повертають санкції.

Зокрема, про початок роботи по стягненню заборгованості повідомило і комунальне підприємство «Енергія» у Малині, яке налає послуги з централізованого теплопостачання, водопостачання і водовідведення.

Про це йдеться на сторінці КП у соцмережах.

«Комунальне підприємство «Енергія» Малинської міської ради повідомляє про початок проведення робіт по стягненню заборгованості за надані послуги з централізованого водопостачання та водовідведення в судовому порядку, та рекомендує сплати за надані послуги вже сьогодні», — повідомляють комунальники.

Деталізують також, які саме обмеження чекатимуть на боржників: «У разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги споживач зобов’язаний сплатити пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,01 відсотка суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100 відсотків загальної суми боргу».

Також надавач послуг має право обмежити або припинити подачу комунальної послуги у випадку непогашення в повному обсязі заборгованості за спожиті комунальні послуги протягом 30 днів з дня отримання споживачем попередження від виконавця.

Повернути також стягнення боргів через суд.  До слова, мораторій на відключення комунальних послуг продовжуватиме діяти лише на окупованих територіях і там, де тривають бойові дії, ідеться в документі. Також борги за несплату послуг ЖКП не повинні нараховуватися тим громадянам, житло яких було зруйновано або пошкоджено.

Юристи радять, що найкращий вихід для боржників (щоб не опинитися без майна і без житла) – почати перемовини з компанією-постачальником послуги й укласти з нею угоду про реструктуризацію своїх боргів.

По темі: У Малині створять ще одне комунальне підприємство — «Енергія»

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини