На Житомирщині за 5 років понад 100 парафій змінили УПЦ МП на ПЦУ

У самому Житомирі таких переходів немає

З 2019 року на Житомирщині 107 релігійних громад, які раніше належали до Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП), перейшли до Православної церкви України (ПЦУ). Проте в самому Житомирі таких переходів не зафіксовано.

Такі дані оприлюднило управління культури та туризму Житомирської обласної військової адміністрації у відповідь на запит Суспільне Житомир.

Загалом на Житомирщині зареєстровано 605 парафій УПЦ МП та 391 парафія ПЦУ. Цікаво, що в самому Житомирі кількість парафій ПЦУ (28) більше, ніж УПЦ МП (19).

Відповідь управління культури та туризму Житомирської ОВА на запит Суспільного, квітень 2024 року

За 5 років жодна з житомирських парафій УПЦ МП не перейшла до ПЦУ.

Адвокат Олександр Вірьовкін, який представляв інтереси новоствореної парафії села Калинівка Житомирського району, вважає, що відсутність переходів у містах може бути пов’язана з великою кількістю людей та складнощами з підрахунком вірян. Проте він зазначає, що практика переходів до ПЦУ в містах України таки існує.

«Тепер, я думаю, переходів буде більше, оскільки вже є судова практика, яка чітко визначає процедуру скликання та проведення зборів громади, а також оформлення їх результатів», – вважає Олександр Вірьовкін.

3 квітня 2024 року Велика палата Верховного суду України вперше в історії визнала законним перехід релігійної громади з села Калинівка Житомирського району з УПЦ МП до ПЦУ. Це рішення стало прецедентом для подібних випадків в Україні.

Раніше ми писали, що лише у Коростенській громаді нарахували дев’ять земельних ділянок, які належать московському патріархату.

По темі:

 

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини