Суд повернув державі палац Терещенків на Житомирщині, який незаконно передали УПЦ МП

23 роки московський патріархат забрав собі пала під монастир

Суд повернув у державну власність палац Терещенків у селищі Червоне Житомирської області, який УПЦ московського патріархату використовувала як будівлю монастиря.

Про це повідомили у Мінкульті.

«Міністерство культури та інформаційної політики України долучилося до розгляду справи в 2023 та стало на захист пам’ятки місцевого значення будинку-садиби Терещенка в смт Червоне Житомирської області. Таким чином, маємо ще одну успішну колаборацію МКІП та органів прокуратури, щодо захисту та повернення майна в державну власність. Ще одну будівлю монастиря УПЦ повернуто в державну власність», — йдеться у повідомленні.

Про перемогу в суді першої інстанції повідомила також правозахисниця Олена Терещенко – дружина нащадка роду Терещенків, українсько-французького підприємця Мішеля Терещенка.

«Нам вдалося створити величезний суспільний резонанс й повернути справу з Верховного Суду до Суду першої інстанції, коли і господарський, і апеляційний суди були програні! І ось тепер – перший вагомий результат, перемога у суді першої інстанції. Попереду ще дуже багато роботи і в апеляційному, і в Верховному судах – московський патріархат заявив, що здаватися не збирається», — йдеться у дописі, пише Житомир. інфо.

УПЦ МП, Житомирська єпархія якої 23 роки тому отримала маєток у безплатне користування, збирається оскаржувати судове рішення

У 2000 році ВАТ «Червоненський цукровик» безкоштовно передав маєток у власність Житомирської єпархії. У 2001 році в частині плацу створили Червоненський Свято-Різдва Христового жіночий монастир, підпорядкований Житомирській єпархії УПЦ (МП). Охоронного договору на пам’ятку архітектури єпархія не мала.

Бердичівська окружна прокуратура встановила факт протиправного вибуття майна державної форми власності – садиби Терещенка і звернулася до суду з позовом про повернення втраченої нерухомості державі. Усі судові рішення про відмову прокуратура оскаржила.

По темі: Нащадки родини Терещенків створять у палаці на Житомирщині музей авіабудування

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини