23 роки московський патріархат забрав собі пала під монастир
Суд повернув у державну власність палац Терещенків у селищі Червоне Житомирської області, який УПЦ московського патріархату використовувала як будівлю монастиря.
Про це повідомили у Мінкульті.
«Міністерство культури та інформаційної політики України долучилося до розгляду справи в 2023 та стало на захист пам’ятки місцевого значення будинку-садиби Терещенка в смт Червоне Житомирської області. Таким чином, маємо ще одну успішну колаборацію МКІП та органів прокуратури, щодо захисту та повернення майна в державну власність. Ще одну будівлю монастиря УПЦ повернуто в державну власність», — йдеться у повідомленні.
Про перемогу в суді першої інстанції повідомила також правозахисниця Олена Терещенко – дружина нащадка роду Терещенків, українсько-французького підприємця Мішеля Терещенка.
«Нам вдалося створити величезний суспільний резонанс й повернути справу з Верховного Суду до Суду першої інстанції, коли і господарський, і апеляційний суди були програні! І ось тепер – перший вагомий результат, перемога у суді першої інстанції. Попереду ще дуже багато роботи і в апеляційному, і в Верховному судах – московський патріархат заявив, що здаватися не збирається», — йдеться у дописі, пише Житомир. інфо.
УПЦ МП, Житомирська єпархія якої 23 роки тому отримала маєток у безплатне користування, збирається оскаржувати судове рішення
У 2000 році ВАТ «Червоненський цукровик» безкоштовно передав маєток у власність Житомирської єпархії. У 2001 році в частині плацу створили Червоненський Свято-Різдва Христового жіночий монастир, підпорядкований Житомирській єпархії УПЦ (МП). Охоронного договору на пам’ятку архітектури єпархія не мала.
Бердичівська окружна прокуратура встановила факт протиправного вибуття майна державної форми власності – садиби Терещенка і звернулася до суду з позовом про повернення втраченої нерухомості державі. Усі судові рішення про відмову прокуратура оскаржила.
По темі: Нащадки родини Терещенків створять у палаці на Житомирщині музей авіабудування