Малин – у списку: українські полярники оновили вказівники на станції Академік Вернадський

Відреставрували низку старих табличок, які заіржавіли, та дерусифікували неактуальні топоніми

15 104 км – саме така відстань від станції Академік Вернадський в Антарктиді до нашого Малина. Днями українські полярники оновили таблички-дороговкази, які розміщені на станції. Зокрема, оновили й ті, які заіржавіли, або вже є дерусифіковані. Малин — серед них.

Про це повідомили у Національному антарктичному науковому центрі.

Учасники 27-ї УАЕ провели масштабний ремонт дороговказу біля станції «Академік Вернадський». Оскільки вказівник прослужив понад 20 років, він неабияк потребував оновлення: як фізично, так і змістовно.

Тому лікар Василь Матковський та механік Максим Білоус реставрували низку старих табличок, які заіржавіли, наприклад, Черкаси, Київ, Малин, Львів, Харків, Варшава, Ротера (британська станція) та інші, а також «декомунізували» Кіровоград на Кропивницький, «дерусифікували» транслітерацію Вінниці та Одеси.

Вони додали нові символічні міста — Маріуполь, Херсон та Бучу (їх вперше розмістили на вказівнику ще після звільнення Херсона в листопаді 2022-го. А також Коломию та Івано-Франківськ (рідні для Василя), Нью-Йорк, Оттаву та столиці (або знакові міста) інших країн, які підтримують Україну.

«Кожна експедиція має традицію покращувати нашу станцію, яка на рік стає другою домівкою. Ми вирішили це зробити у такий спосіб», — розказав про ініціативу Василь Матковський.

Для втілення проєкту багато попрацювали в столярній майстерні, а згодом і на вулиці. Зрештою дороговказ отримав як новий вигляд, так і нові сенси.

«Крім рідних міст, додалась пам’ять про завданий біль та неминучі перемоги. І, безперечно, подяка людям цивілізованого світу, що підтримували нас і всю Україну. Мабуть, ніколи ще станція не чула скільки вигуків „Слава Україні“ з човнів та суден, що проходили повз. Вигуків з різними акцентами, але з одностайною підтримкою», — розповів Матковський.

У Національному антарктичному науковому центрі подякували нашим полярникам за таку неймовірну роботу і висловили сподівання, що на вказівнику неодмінно з’являться українські Ялта, Мелітополь, Донецьк, Луганськ та інші наші тимчасово окуповані міста.

Довідка: Акаде́мік Верна́дський (до 1996 — Фараде́й; англ. Faraday Station) — єдина українська антарктична станція. Розташована на мисі Марина острова Галіндез за 7 км від західного узбережжя Антарктичного півострова. Вона працює постійно і є метеорологічною та географічною обсерваторією. Головне призначення станції — проведення наукових досліджень в Антарктиді. Для виконання цієї задачі підпорядковано всю життєдіяльність станції та Національного антарктичного наукового центру.

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини