Що в Києві: новий політичний сезон з присмаком «зради»

Офіс Президента хоче відібрати у Кличка посаду голови КМДА

Вже 31 серпня стартує новий політичний сезон у столиці – саме в цей день повинно відбутись перше пленарне засідання Київської міської ради після літніх канікул.

Про це пише видання Великий Київ.

В новий політичний сезон місто входить під егідою боротьби між міським головою Віталієм Кличко та Офісом Президента. Причина – пост голови Київської міської державної адміністрації (КМДА). Кличко бажає зберегти його за собою, а Банкова – призначити підконтрольну собі людину.

Питання повноважень голови КМДА стоїть на порядку денному останніх два роки, з приходом монобільшості в Верховну Раду та початком повноважень Президента Зеленського.

Нова влада забажала контролювати Київ, який їй не підпорядковується та не контролюється. Тому Банкова пішла небезпечним шляхом розділення повноважень міського голови та голови КМДА.

В першу чергу треба звернутись до законодавства – і тут перша невдача для ОП. Адже є рішення Конституційного суду України 2003 року, яке однозначно говорить, що посаду голови КМДА може займати лише особа, обрана київським міським головою.

Саме тому потенційне звільнення Кличка з посту голови КМДА буде незаконним та антиконституційним.

Такої ж думки дотримується ексголова Центральної виборчої комісії – Андрій Магера. В ефірі телеканалу «Київ» він заявив, що призначення на посаду голови КМДА когось крім Кличка, буде порушенням Конституції.

«Давайте в першу чергу розглядати конституційні моменти: чи можливий такий варіант, коли президент звільнить главу КМДА і призначить на цю посаду іншу людину, якого не обирали кияни? Статті Конституції 118 та 140 говорять про те, що особливості здійснення місцевого самоврядування та виконавчої влади в Києві визначаються окремим законом. Таким законом є ЗУ «Про столицю». Там визначено, що на посаду голови КМДА може бути призначений тільки Київський міський голова. тобто особа, обрана на загальних виборах киянами. Прецедент про призначення головою КМДА іншої особи є дуже поганим», – сказав Магера.

«Чи може Президент в принципі звільнити главу КМДА? Може, коли для цього є вагомі підстави: припинення громадянства, визнання його недієздатним, виїзд на постійне місце проживання за кордон. Але з політичних міркувань приймати рішення Президента і тим більше призначати на цю посаду особу, яку кияни не вибирали, буде порушенням Конституції і Закону України «Про столицю», – зазначив Магера.

Детальніше про наслідки звільнення Кличка та призначення іншої людини на пост очільника КМДА можна в нашому матеріалі «Битва за КМДА: до чого призведе призначення Президентом свого «намісника» всупереч волі киян».

БАНКОВА ФОРСУЄ ПРИЗНАЧЕННЯ НОВОГО «НАМІСНИКА»

Але останніми днями Банкова почала форсувати події. Методи обрали «перевірені» – обшуки та зупинка роботи міських служб. Так, за 3 дні були проведені обшуки в інспекції з паркування та департаменті освіти і науки КМДА.

Віталій Кличко після обшуків в інспекції з паркування обурився такими діями та звернувся до киян, сказавши, що на київську владу чиниться тиск заради того, щоб призначити свого «зальотного ставленика».

«Ці дії спрямовані на дискредитацію столичної влади та мене особисто. Та на створення перешкод для втілення важливих для міста і киян проектів. І робиться це з однією метою – спаплюжити мою репутацію. Та створити підґрунтя, щоб, всупереч Конституції, призначити головою КМДА зальотного ставленика, а не того, кого обрали кияни», –  заявив міський голова.

До цього, за останні місяці силовики також обшукали низку комунальних підприємств столиці. Зокрема «Київзеленбуд», приміщення КМДА, «Київавтодор», офіси підрядника будівництва Подільського мостового переходу. Крім того, з обшуками прийшли до колишнього нардепа та соратника Кличка Артура Палатного.

Кличко тоді назвав це дискредитацією себе особисто. А ще сказав, що «столичну владу так не кошмарили, навіть у махрові часи Януковича». Також він вимагав від правоохоронців звіту у справах, які передала КМДА.

НОВИЙ ПОТЕНЦІЙНИЙ ГОЛОВА КМДА: ЩО ПРО НЬОГО ВІДОМО

Як передає «СЕГОДНЯ», згідно інсайдів видання новим очільником КМДА може стати Олексій Чернишов.

Він є діючим міністром розвитку громад та територій України, а раніше очолював Київську обласну державну адміністрацію.

Джерела «СЕГОДНЯ», наближені до КМДА кажуть, що між Кличко та Чернишовим нормальні відносини.

«У них з мером нормальні відносини. Чернишов часто себе позиціонував як друг Кличка. Їм доводилося вирішувати різні питання, що стосуються розвитку столиці та області. Але дружба, швидше за все, закінчиться, як тільки його призначать на посаду голови КМДА», – повідомило джерело в КМДА.

Поки невідомо, чи погодиться на цю посаду сам Чернишов – адже навряд чи його амбіції дозволяють змінити міністерський кабінет на КМДА. Але, якщо на Банковій це питання буде поставлено жорстко, то він не буде «пручатись» під загрозою втратити все – і посаду міністра, і голови КМДА.

Чим це все закінчиться – дізнаємось вже зовсім скоро.

ЩО В КИЇІВРАДІ?

Київська міська рада буде працювати залежно від ситуації з посадою КМДА. Якщо Кличка звільнять з посади – то «УДАР» з «ЄС» перейдуть в опозицію. Це 60 мандатів зі 121. До них ще додається сам Кличко та секретар Київради Володимир Бондаренко. Це вже 62 зі 121. Тобто більшість.

Деякі інші фракції («Батьківщина» та «Єдність», які на двох мають 26 мандатів) будуть офіційно зберігати «нейтралітет», але фактично будуть вступати в ситуативні союзи з «УДАРом» та «ЄС». В такому випадку, це вже 88 зі 121. Тобто кваліфікована більшість, яка може долати право «вето» та сильно ускладнювати життя новому очільнику КМДА.

У ситуацію також можуть втрутитись й ОПЗЖ та деякі депутати фракції «Голос». Тоді вийде, що Київрада буде майже у повному складі в опозиції до нового очільника КМДА – «намісника» з Банкової.

Тоді у ОП залишиться єдине рішення – розпустити Київраду (це робить Верховна Рада). Але перспективи позитивного ухвалення такого рішення досить туманні – адже «монобільшість» «тріщить по швах», а інші депутати явно не захочуть створювати небезпечний прецедент. Але, звичайно, все може бути.

Якщо Банкова не звільнить Кличка з посади очільника КМДА – то місту все одно буде несолодко.

Адже гроші на добудування Подільсько-Воскресенського мостового переходу та метро на Виноградар проходять через казначейство, яке буде робити так, як скажуть з Банкової.

Але то будуть проблеми виключно Кличка та його команди. Київрада при цьому продовжить нормально працювати та, можливо, нарешті ухвалить Генплан (термін дії якого сплив у минулому році).

А кияни стануть свідками продовження політичних баталій різних фракцій з питань бюджету, виділення землі для будівництва, незаконних забудов, створення нових зелених зон та багато іншого.

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини