На даху 16-поверхівки обладнають оглядовий майданчик
Міндовкілля спільно з Державним агентством з управління зоною відчуження, за ініціативи Офісу Президента України, вперше за 35 років після Чорнобильської трагедії розпочинають інструментальні дослідження, проєктування та відновлення низки легендарних об’єктів зони відчуження.
Про це повідомила радниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань розвитку зони відчуження, керівниця проєкту «Чорнобиль. Збереження» Лала Тарапакіна.
Йдеться про такі об’єкти:
- Кафе «Прип’ять»;
- Дах 16-типоверхівки;
- Квартира Володимира Правика;
- КПП «Дитятки»;
- Чорнобиль-Хаб;
- Гелікоптерний майданчик.
Зауважується, що роботи розпочнуть вже у 2021 році. Спочатку планується провести інструментальні дослідження та проєктування будівель. А у 2022 році – будівельні та ремонтні роботи.
«У колись популярному кафе “Прип’ять” проведуть роботи з відновлення вітражів. А після ремонту будівлі, на даху 16-поверхівки обладнають оглядовий майданчик. У будинку також розмістять музей. Його облаштують у квартирі лейтенанта Володимира Правика. Він керував першою пожежною бригадою, що прибула на Чорнобильську атомну електростанцію після аварії. Ще одне завдання – підготувати проєкт реновації КПП “Дитятки”, через який туристи в’їжджають до зони відчуження. Будівельні роботи заплановані на 2022 рік», – розповіла радниця Міністра.
Водночас, за словами Тарапакіної, планують відновити низку об’єктів у 2022 році. Серед них: радіолокаційна станція «Дуга», басейн Лазурний, готель «Полісся».