У суботу-неділю надзвичайникам двічі довелося виїжджати на гасіння пожежі. Для періоду раптового сильного похолодання, коли задіюються усі можливі засоби для нагрівання приміщень, це типова ситуація, стверджують вони.
Про деталі подій Малинський МРВ У ДСНС повідомляє у фейсбуці.
16 січня близько 6.00 години вогнеборці 13-ої Державної пожежно-рятувальної частини Малина оперативно виїхали на виклик у рідному місті – горів житловий будинок.
Завдяки злагодженим діям і підготовленості рятувальників пожежу за три години вдалося погасити, а будинок врятувати. Вогонь серйозно пошкодив на значній площі лише покрівлю і перекриття.
Попередньо встановлено, що вогонь ймовірно спалахнув через порушення правил монтажу нагрівальних печей та димарів.
А близько ночі дві машини з сімома членами екіпажу мчали у с. Пиріжки, де по вул. Соборній також горів житловий будинок.
На жаль, через несвоєчасне повідомлення, ні будинок, ні його 87-річну власницю врятувати не вдалося. Причини займання на разі встановлюються.
Рятувальники Малинщини закликають громадян бути обережними під час використання опалювального обладнання
Як свідчить статистика, щороку під час опалювального сезону та під час зниження температур зростає кількість пожеж, пов’язаних з порушенням правил пожежної безпеки під час використання електрообігрівачів через короткі замикання внаслідок перевантаження електромереж., паливних котлів та опалювальних печей через порушення правил їх влаштування та експлуатації.
Відтак люди, не підготувавшись до опалювального періоду, наражають себе на смертельну небезпеку. Підготовка печей, котлів і димоходів, обігрівальних приладів до безпечної роботи залежить безпосередньо від мешканців будинків.
Особливого занепокоєння викликають люди похилого віку, самотні пенсіонери, інваліди та родини (особи), що опинились в скрутних життєвих обставинах. Саме у їх помешканнях пожежі трапляються найчастіше.