«Плануємо створити на Малинщині лише один ліцей для старшокласників», — Віталій Коробейник

Заклад попередньо хочуть відкрити на базі Малинського ліцею №2

У понеділок, 12 лютого, на педагогічній нараді вирішили реорганізувати один з ліцеїв Малинської громади під заклад освіти для старшокласників.

Про це ми дізналися із фейсбук-допису мерії. Хоча вже згодом пост відкоригували й речення про те, що «керівники закладів освіти зупинилися на тому, що в громаді функціонуватиме на базі однієї із міських шкіл один профільний ліцей» — прибрали.

Вочевидь, у мерії вирішили передчасно не загострювати увагу над напруженим питанням.  

Нагадаємо, ідея про реорганізацію звучала ще за каденції колишнього мера Олексія Шостака. Академічний ліцей планували створити на базі Малинської школи №2. Хоча профспілка школи та батьківський комітет від такої пропозиції тоді були, м’яко кажучи, не в захваті

Зараз до цього питання повернулися. І знову розглядають ліцей №2 як потенційний профільний заклад для старшої школи. Тобто десятий, одинадцятий та дванадцятий класи на території Малинської громади будуть тільки у цьому ліцеї. По всіх інших закладах громади навчатимуться до 9-го класу.

Чому вибір впав саме на другу школу; як вона працюватиме, якщо проведуть реорганізацію; та чого чекати учням 1-9 класів Малинського ліцею №2, — MALYN.MEDIA запитало у начальника Управління освіти Віталія Коробейника.

Віталію Володимировичу, поясніть коротко, чому збирали учорашню нараду і що вирішили?

— Закон України «Про повну загальну середню освіту» говорить нам про те, що вже з 2027 року усі створені ліцеї мають відповідати певним вимогам. Так, у такому закладі повинно бути не менше двох паралелей (мається на увазі 10-А, 10-Б, 10-В і т.д., — ред.) у кожному з класів старшої школи, а мовиться про 10-й, 11-ий та 12-ий класи.

Також обов’язковою умовою є те, що старшокласники мають мати можливість обрати собі певний профіль для наступних трьох років навчання.

Тобто, станом на 2027 рік профільний ліцей вже має працювати?

— Так, але роботу над його створенням треба розпочати завчасно. Створити юридичну особу, визначитися з керівником, сформувати класи.

Саме тому до 1 вересня цього року на обласному рівні мають затвердити так звану мережу профільних ліцеїв. Від нас же вимагають до 1 березня подати свої бачення і пропозиції. Тому учора (12 лютого, — ред.) ми зібралися обговорити, куди буде рухатися Малинщина у рамках реформи.

Для розуміння, учні майбутніх профільних ліцеїв — це теперішні школярі з 1 по 6 класи. До 27-го року вони підростуть до старшої школи й почнуть навчання за новою програмою. Наголошу, що планується 12-річна школа.

У дописі мерії спочатку написали, що у нашій громаді буде тільки один такий заклад. Про який саме ліцей йдеться?

— Відповідно до вимог Закону, на такий статус з 11-ти ліцеїв Малинської громади можуть претендувати лише три: це перший, другий і третій ліцеї. Саме у них є потрібна кількість учнів і у старшій школі теоретично може бути щонайменше по дві паралелі.

Проте є ще нюанси, які мусимо врахувати. Один з таких — це потужність закладу. Наприклад, ту кількість учнів молодших та середніх класів, які має перший ліцей, важко кудись, умовно, переселити. У третього ліцею водночас не дуже зручне розташування. А враховуючи, що старшокласники добиратимуться з усієї громади, зокрема, і з сіл, треба продуману локацію.

Тому, ми попередньо зупинилися на Малинському ліцеї №2. Але наголошу, що це тільки пропозиція і рішення остаточного немає.

Чому бачите тільки один такий ліцей на Малинщині, а не кілька?

— Створення саме одного потужного ліцею, а не кількох, дасть змогу запропонувати дітям якомога більше спеціалізованих напрямків на вибір.

Хтось обрав би для себе математичний напрям, хтось – філологічний. Комусь ближчі біологія та хімія, бо він бачить своє майбутнє у медицині. А хтось — хоче попрактикуватися в естетичному напрямку і вивчати мистецтво. Такий підхід, переконаний, забезпечив би кращі можливості для самих учнів, давав би їм якісніші знання та створював здорову конкуренцію.

Якщо ж створити профільний ліцей на кожному із можливих закладів, то такого широкого вибору профілю у школярів вже точно не буде. І їм доведеться обирати між лише, наприклад, двома.

Сподіваюся, що я відповів на ваше питання.

Скільки попередньо учнів після реорганізації будуть навчатися у ліцеї №2?

— Загалом заклад  розрахований на 700 осіб. За нашими підрахунками, там будуть навчатися приблизно 650 старшокласників — така кількість точно назбирується.

До слова, ще одна причина, чому обрали саме другу школу, — це запланований капітальний ремонт. Вважаю, правильним, що якраз на базі відремонтованого закладу запрацює профільний ліцей.

Але якщо на рівні громади вже зараз звучать плани, що у другому ліцеї буде виключно старша школа, то чи не було б логічно ще на етапі планування і проєктування передбачити це? Бо ж напевно там ремонтують класи під потреби молодшої школи. Як тут бути?

— Я думаю, що у нашому випадку не має аж такої великої різниці, під чиї потреби ремонтують заклад. Проєктом передбачається капітальний ремонт, а не капітальне будівництво. І наповнювати приміщення меблями чи технікою, наскільки мені відомо, не будуть. Відповідно, можна буде запросто організувати у цих класах навчання суто для старшокласників.

А чого чекати учням другого ліцею, які на момент реорганізації будуть навчатися у молодшій та середній школі? Куди їх переведуть?

— Їм на вибір запропонують будь-який інших заклад у межах громади. Я сподіваюся, що батьки віднесуться до таких змін з розумінням. Адже це все — вимоги реформи, а не просто наша забаганка.

До речі, як навчатиметься друга школа на період капітального ремонту? А також Малинівський ліцей, на який також чекають масштабні ремонтні роботи?

— По Малинівському ще остаточно не визначили переможця торгів, наскільки мені відомо. А от що стосується другого ліцею у Малині, то там навчальний процес на час ремонту не припинятиметься.

Вранці мав якраз розмову із представником підрядника. Обговорили, що ремонт стартує із тієї частини закладу, яка зараз не застосовується. А вже з початком літніх канікул роботи активізуються. У будь-якому випадку, переселення учнів не планується.

Зрештою, думаю, що десь у такий же спосіб також буде працюватиме під час ремонту і Малинівський ліцей. Припускаю, будемо починати роботи з їдальні, яка зараз не використовується. Думаю, що поєднати ці процеси в обох навчальних закладах цілком реально.

Розмовляла Олена ПЕТРЕНКО

Олена Петренко
Олена Петренкоhttps://malyn.media/
Редакторка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини