Рішення суду: який порядок проїзду мостом через річку Ірша в місті Малині

Чи потрібно вмикати покажчик повороту, коли їдеш прямо

24 січня 2024 року Малинським районним судом Житомирської області розглянуто адміністративну справу за позовом особи, відносно якої працівниками поліції було складено постанову про накладення адміністративного стягнення.

Про це повідомила пресслужба суду.

Судом встановлено, що 7 листопада 2023 року водій рухався автомобілем по вул. Гагаріна від світлофора, розташованого на перехресті вулиць Приходька-Чорновола-Гагаріна в напрямку мосту через річку Ірша до центру містаПісля зупинки працівниками патрульної поліції, останні повідомили водію про необхідність увімкнення покажчика правого повороту при з’їзді з головної дороги – з мосту через р. Ірша, на другорядну дорогу – вул. Грушевського в м. Малині.

Тобто, що водій порушив вимоги п.п. 9.2 (б) Правил дорожнього руху України. Як наслідок, відносно водія працівниками поліції було складено постанову про накладення адміністративного стягнення за ч.2 ст.122 КУпАП, при цьому суть правопорушення, зазначена в оскаржуваній постанові була дещо іншою: «керуючи транспортним засобом в м. Малині по вул. Гагаріна, водій при зміні напрямку руху не ввімкнув покажчик повороту відповідного напрямку».

До водія застосовано штраф у розмірі 510 гривень.

Не погоджуючись із зазначеною постановою, водій подав до Малинського районного суду адміністративний позов про скасування рішення суб’єкта владних повноважень.

З метою повного дослідження обставин справи, судом було витребувано від Житомирської обласної держаної адміністрації інформацію про те, якими дорожніми знаками та табличками до них облаштована ділянка дороги по вулиці Гагаріна в місті Малині, а саме: від перехрестя вулиць Приходька-Чорновола-Гагаріна до з’їзду з мосту через річку Ірша в напрямку вулиць Винниченка та Грушевського.

Оцінивши кожний доказ, суд дійшов висновку про задоволення адміністративного позову, скасував постанову про накладення адміністративного стягнення та закрив провадження у справі.

Ухвалюючи рішення, суд врахував інформацію, надану Житомирською ОДА щодо наявності дорожніх знаків на ділянці автодороги від перехрестя вулиць Приходька – Чорновола – Гагаріна до виїзду з мосту через р. Ірша в м. Малині. Зокрема, станом на 12 січня 2024 року встановлено наступні дорожні знаки:

  • км 66+915 – дорожній знак 2.3 «Головна дорога» та табличка 7.8 «Напрямок головної дороги» (на виїзді з мосту через р. Ірша в напрямку вулиць Винниченка та Грушевського)(ліворуч);
  • км 66+930 – дорожній знак 5.57 «Попередній покажчик напрямків» (Базар, Коростень, Овруч – на ліво, Термахівка – прямо)(ліворуч), дорожній знак 5.65.2 «р. Ірша»(праворуч);
  • км 67+090 – дорожній знак 5.65.2 «р. Ірша»(ліворуч); дорожні знаки – 3.29 (40) «Обмеження максимальної швидкості», 1.2 «Небезпечний поворот ліворуч»(праворуч);
  • км 67+105 – дорожній знак 2.3 «Головна дорога» та табличка 7.8 «Напрямок головної дороги» (на виїзді з мосту через р. Ірша в напрямку вулиці Гагаріна) (праворуч);
  • км 67+310, км 67+390, км 67+470 – дорожні знаки 5.38.1, 5.38.2 «Пішохідний перехід» (з обох сторін) – 3 шт. (від перехрестя вулиць Приходька-Чорновола-Гагаріна по вул. Гагаріна (Івана Мазепи) до мосту через р. Ірша).

Таким чином, на відрізку дороги від перехрестя вулиць Приходька – Чорновола – Гагаріна, по вул. Гагаріна до мосту через р. Ірша відсутні дорожні знаки, які б свідчили про наявність перехресть. Дорожні знаки «Головна дорога» та табличка «Напрямок головної дороги», де зафіксовано зміну напрямку головної дороги в напрямку вул. Винниченка (поворот ліворуч) та примикання другорядної дороги – вул. Грушевського (рух прямо) встановлено на виїзді з мосту через р. Ірша в напрямку вулиць Винниченка та Грушевського.

Зважаючи на вимоги п.9.2 (б) Правил дорожнього руху України, вимога подавати сигнали світловими покажчиками повороту пов’язана виключно з виконанням маневру повороту транспортним засобом, а не зі зміною напрямку головної дороги.

Суд констатував, що з’їзд з головної дороги на другорядну, за умови руху прямо, не потребує увімкнення правого покажчика повороту, що і стало підставою для задоволення адміністративного позову та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення.

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини