Не хочуть варити суп: у школах Малинщини цього року не буде гарячих обідів

Ситуацію прокоментував начальник Управління освіти

Нам написали батьки учнів Малинського ліцею №3. Вони стурбовані тим, що школярів під час уроків не забезпечують дитячими обідами. Батьки зверталися за роз’ясненням щодо цього питання до міської ради й отримали відповідь, підписану заступником міського голови Віталієм Лукашенком.

У ній (скрин нижче) йдеться про те, що коштів на харчування дітей у школах громади на 2024 рік у бюджеті не передбачили. Тому, на відміну від вихованців дитячих садочків, школярі впродовж цього й наступного семестру перебиватимуться…булочками.

Батьків така ситуація обурює: «Замість того, щоб надати точний графік розгляду питання, рада пояснила, що ситуація є на розгляді. Терміни та конкретні кроки не визначені, а можливість громадськості висловити свої думки залишається невизначеною.

Поки діти продовжують стикатися з проблемами відсутності харчування у школах, міська рада залишає їхнє здоров’я на другому плані через відсутність відповідальності та фінансове визначення пріоритетів», — зазначає у фейсбуці Ольга Єсипчук.

Зазначимо, що вкінці минулого року сесією міськради навіть затвердили тарифи на харчування у ліцеях та дитсадках, проте, як бачимо, для школярів — це взагалі неактуально.

Віталій Коробейник, начальник Управління освіти Малинської міськради у коментарі MALYN.MEDIA зазначив, що відмовилися від комплексного харчування ще з початком великої війни й повернути у школи обіди досі не вдалося.

«До повномасштабного ми закупляли послугу харчування через торги, але тоді була інша ситуація. Сьогодні надавачі послуги не готові готувати обіди, які у випадку повітряної тривоги доведеться просто викидати у смітник. Не хочуть йти на ризики… Їх можна зрозуміти. Це перша причина. А друга — брак фінансування. Через війну бюджет Малинської громади «худне» і доводиться відмовлятися від деяких витрат», — каже Коробейник.

Як альтернативу, з його слів, дітям пропонуватимуть лише випічку… Єдине —  у сільських школах розглядають варіант ще теплих напоїв узимку.

«Іншого варіанту на сьогодні, на жаль, не можемо запропонувати. Також думаємо над варіантом облаштування хоча б однієї кухні в якомусь із ліцеїв Малина. А звідти можна було б вже організувати розвезення обідів по інших закладах, але маємо розуміти, що це не питання, яке вирішується за місяць чи два. Це фінансовий ресурс, який треба десь взяти.

Наприклад, лише на компенсацію харчування для пільгових категорій учнів треба близько 10-12 млн грн, а це для Малинщини — великі суми. Тому поки що так», — розповів головний освітянин громади.

При цьому, звернемо увагу, що минулого року на ремонти доріг громади витратили у майже три рази більше, ніж у 2022-ому — 19 млн грн (роком раніше 7,2 млн грн). А у 2022-ому — удвічі більше, ніж у довоєнний 2021-ий. З яких сфер беруть кошти на місцеве «Велике будівництво» — можемо тільки здогадуватися.

У бюджеті-2024 Малинської громади на освіту заклали понад 250 млн грн. На харчування вихованців дошкільних закладів передбачили суму 2,2 млн грн.

До слова, якби у школах громади була послуга харчування, безплатно нею мали б право користуватися кілька пільгових категорій: діти-сироти; діти, позбавлені батьківського піклування; діти з малозабезпечених родин тощо. Водночас діти учасників АТО/ООС, учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни мали б 50% знижку на обіди…

Зі слів Олени Зеленської,  цього року на модернізацію шкільних їдалень по Україні з держбюджету скерують півтора мільярда гривень.

Олена Петренко
Олена Петренкоhttps://malyn.media/
Редакторка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини